Nowa szatnia dopiero za rok

PRZETARG NA MODERNIZACJĘ „SŁOWAKA” ROZSTRZYGNIĘTY, ALE…

Za trzecim podejściem udało się wreszcie rozstrzygnąć przetarg na rozbudowę szatni w LO im. Słowackiego w Otwocku. Może to późno – bo rok szkolny za pasem, a dwa roczniki zaczną naukę w liceum już od września, ale i tak jest się z czego cieszyć. W poprzednich przetargach nie wystartowała żadna firma. Wyłoniony niedawno wykonawca ma zrealizować rozbudowę do końca lipca 2020.

SYLWIA WYSOCKA

W związku z reformą edukacji i rozpoczęciem nauki w szkołach średnich przez podwójny rocznik (absolwentów gimnazjów i ósmych klas szkół podstawowych) powiat otwocki od dłuższego czasu przymierzał się do rozbudowy szatni w „Słowaku” oraz przebudowy istniejącej części budynku. Przetarg ogłoszono w marcu i powtórzono w kwietniu, ponieważ nie było chętnych do wykonania prac. Dopiero ostatnie postępowanie udało się rozstrzygnąć.

Na początku sierpnia z trzech zainteresowanych oferentów wyłoniono firmę, która zrealizuje prace za niespełna 3 mln 500 tys. zł. W ramach realizacji zamówienia wykona też m.in.: rozbudowę skrzydła drugiego budynku szkoły o część dwukondygnacyjną niepodpiwniczoną wraz z wyposażeniem instalacyjnym, przebudowę istniejącej części drugiego skrzydła oraz roboty remontowe i wykończeniowe w pierwszym skrzydle budynku szkoły i w sali sportowej związane z wydzieleniem skrzydła drugiego jako odrębnego budynku, a także prace związane z zagospodarowaniem terenu.

Jak informuje dyrektor Oświaty Powiatowej w Otwocku Hanna Majewska-Smółka, inwestycja w LO im. Słowackiego już się rozpoczęła, firma weszła na teren budowy.

– Rada powiatu zwiększyła ostatnio brakującą kwotę na tę inwestycję, więc wszystko wydaje się w porządku. Zgodnie z planem rozbudowa ma zakończyć się w wakacje 2020 roku – mówi Majewska-Smółka.

W przygotowaniu jest także kolejny przetarg, tym razem na budowę hali sportowej przy Zespole Szkół nr 2 w Otwocku, tzw. Nukleoniku. Wicestarosta Krzysztof Kłósek wydał już dla tej inwestycji pozwolenie na budowę. Wkrótce zostanie ogłoszony przetarg. Podobnie jak w „Słowaku” ma to być inwestycja dwuletnia, która zakończy się w przyszłym roku.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.