Koniec wakacji na dwóch kółkach

KOLARSTWO MTB: ZAGÓRZE ZAPRASZA!

Już w najbliższą sobotę, 31 sierpnia odbędzie się przedostatni etap Małej Ligi XC. Kolarze po raz trzeci spotkają się w Zagórzu.

MARCIN SULIGA

Gmina Wiązowna ponownie będzie gospodarzem jednego z etapów cyklu Małej Ligi XC. Po majowej rywalizacji na Górze Sobotów teraz przyszedł czas na walkę o zwycięstwo w Zagórzu. Z pozoru wyglądająca na łatwą trasa – co kolarze podkreślali w poprzednich edycjach – może bardzo dać się we znaki nawet najlepszym.

Na trasie znajduje się sporo krótkich i sztywnych podjazdów, które jeszcze trudniej podjechać, bo są naszpikowane korzeniami. Szczególnie jeden z ostatnich podjazdów może sprawić zawodnikom sporo kłopotów i zejście z roweru, by wprowadzić go na szczyt, będzie tu wręcz wskazane.

Jak w każdym z tegorocznych etapów Małej Ligi również w Zagórzu zostaną rozegrane trzy wyścigi: pierwszy dla najmłodszych (godz. 9.30), a także dwa dla zdecydowanie bardziej zaawansowanych kolarzy (godz. 10.30 i 12.30). Etap w Zagórzu będzie jedną z ostatnich szans na to, aby poprawić dorobek punktowy w klasyfikacji generalnej XC. Kolejny wyścig, który odbędzie się 14 września na otwockim Meranie, zakończy rywalizację w tej kategorii.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.