Tradycje z gwiazdami disco polo

KARCZEW: POWIATOWE DOŻYNKI W PIOTROWICACH.

To nowa tradycja – dożynki, czyli święto plonów, łączy się z galami muzyki disco polo. Tak będzie także w tym roku na powiatowo-gminnych dożynkach, które odbędą się 1 września w Piotrowicach w gminie Karczew. Tradycyjnym obrzędom będą towarzyszyć występy takich gwiazd jak Extazy i Zenek Martyniuk z zespołem Akcent.

SYLWIA WYSOCKA

W niedzielę, 1 września w Piotrowicach (gm. Karczew) mieszkańcy powiatu otwockiego będą symbolicznie dziękować za trud pracy rolników i ich plony. Obchody dożynek powiatowo-gminnych rozpocznie o godzinie 13 polowa msza święta, po której odbędą się okolicznościowe przemówienia władz samorządowych i zaproszonych gości oraz ceremoniał dożynkowy. Na tę część warto zabrać dzieci, ponieważ uroczystość zwykle przygotowana jest z wielką pieczołowitością, ukazując bogactwo i piękno kultury ludowej, zanikające tradycje, stroje i gwarę polskiej wsi, a ponadto eksponuje takie wartości jak szacunek do tradycji, pracy, ziemi i jej plonów.

Po części oficjalnej nastąpi rozstrzygnięcie konkursu „Gmina Karczew w kwiatach”, a następnie po krótkim przerywniku sportowym (występ Freestyle Football Marka Jaworskiego) scenę opanują zespoły muzyczne. W ubiegłym roku podczas dożynek w Kątach niektórzy mieszkańcy nieco narzekali, że organizatorzy położyli zbyt duży akcent na muzykę disco polo. W tym roku miłośnicy zespołów folklorystycznych powinni być usatysfakcjonowani. Na scenie wystąpią grupy Sołtysi z programem „Ludowa historia” oraz Piskorze. Artyści obydwu zespołów w strojach ludowych prezentują pieśni, piosenki i tańce ludowe, nawiązując do bogatej tradycji regionu.

Na dożynkach w Piotrowicach nie może jednak zabraknąć prawdziwych fanów disco polo, ponieważ wystąpią tu największe gwiazdy tego gatunku. Już o godzinie 16 zagra zespół Extazy, znany z takich hitów jak „Dziewczyna idealna” czy „Jesteś moją wyśnioną”. Prawdziwych tłumów organizatorzy spodziewają się ok. godziny 21, gdy na scenie pojawi się „król disco polo” – Zenek Martyniuk, lider grupy Akcent. Z pewnością nie zabraknie jego naj- większych hitów, takich jak „Przez twe oczy zielone”, „Kochana, wierzę w miłość” czy „Prawdziwa miłość to ty”. Oprócz Zenka na scenie pojawią się jeszcze zespoły Vabank i Vers. Ten ostatni poprowadzi zabawę muzyczną, która jest zaplanowana aż do godziny 23.30.

Prawdziwa gratka czeka także na miłośników dobrego humoru – na godzinę 19 zaplanowany jest bowiem występ kabaretu na Koniec Świata. Jest to Kabaret literacki złożony z zawodowych aktorów, którzy biorą na warsztat takie tematy jak życie celebrytów, dzieciństwo, podróże czy uzależ-nienia. Ich znak rozpoznawczy to czarny humor, absurdalne skecze, liryczne piosenki i aktorskie improwizacje.

Imprezę w Piotrowicach poprowadzi dziennikarz, prezenter i wokalista Maciej Smoliński, a atrakcjom scenicznym będą towarzyszyć liczne stoiska gastronomiczne i handlowe, zabawy dla dzieci, niespodzianki i konkursy.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.