Ładowanie, a nie tankowanie

BĘDĄ STACJE DLA AUT ELEKTRYCZNYCH?

W powiecie otwockim mają wkrótce powstać trzy pierwsze ogólnodostępne stacje ładowania samochodów elektrycznych. Starostwo prowadzi w tej sprawie rozmowy z PGE Nowa Energia.

SYLWIA WYSOCKA

– Będziemy jednym z pierwszych powiatów w województwie mazowieckim, który wspólnie z PGE Nowa Energia uruchomi stacje ładowania pojazdów elektrycznych – mówi wicestarosta Kłósek.

Korzystanie z nich będzie odpłatne, ceny nie są jeszcze znane. Na początek planowane jest zlokalizowanie stacji w Otwocku przy ulicach: Warszawskiej, Reymonta i Karczewskiej. Koszt wybudowania stacji w całości pokrywa PGE. Potrzebna jest jednak zgoda na udostępnienie pasów drogowych pod ich lokalizacje. Jak informuje wicestarosta, związane z tym formalności są w fazie uzgodnień z Zarządem Dróg Powiatowych.

Powiat otwocki chce być jednym z liderów regionu w zakresie uruchamiania nowoczesnych rozwiązań. W poniedziałek, 9 września wicestarosta Krzysztof Kłósek spotka się ze starostami sąsiednich powiatów. – Spotkanie ma zainicjować współpracę samorządów z PGE Nowa Energia w zakresie uruchomienia także na ich terenie stacji ładowania samochodów elektrycznych. W tym roku wiele nowych modeli samochodów ma mieć swoje premiery, spodziewamy się więc szybkiego rozwoju tego typu aut, które wymagają utworzenia sieci ładowania – tłumaczy wicestarosta Kłósek.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.