PiSbus przy fontannie

JÓZEFÓW: PRZEDWYBORCZE SPOTKANIE Z PREMIEREM MORAWIECKIM.

To, co wyniknie z nauki naszych dzieci, będzie wiązało się z gospodarką i siłą Polski w przyszłości, zatem wyprawka szkolna 300 plus i świadczenie 500 plus to najlepsza inwestycja w przyszłość – podkreślał podczas wizyty w Józefowie premier Mateusz Morawiecki.

ZDJĘCIA: ARTUR KUBAJEK

W poniedziałek, 2 września, w ramach akcji PiSbus premier Mateusz Morawiecki przyjechał do Józefowa. Podczas spotkania z mieszkańcami na skwerze św. Jana Pawła II przy Miejskim Ośrodku Kultury premier mówił, że rodzina jest w centrum wszystkich działań społecznych i gospodarczych rządu, na czele którego stoi. – Jeśli rzeczywiście chcemy, żeby Polska rosła w siłę, musi być program rodzinny, którego częścią jest m.in. wyprawka szkolna – podkreślał Morawiecki.

Szef rządu stwierdził, że wyprawka szkolna, wypłacana w kwocie 300 zł, jest jednym z najważniejszych elementów programu prorodzinnego PiS. Dlatego obecne władze kraju będą chciały tak umocować program „Dobry start” w polskim prawodawstwie, aby nikt w przyszłości nie odebrał jej uczniom. Premier ocenił, że szkoła, obok rodziny, jest jedną z najważniejszych instytucji w naszym życiu.

Podczas konferencji prasowej pytany o monitorowanie wdrażania reformy edukacyjnej i problem „podwójnego rocznika” w szkołach, premier odparł: –  Myślę, że za parę tygodni, za kilka miesięcy wszystko bardzo dobrze się ułoży. Szef rządu dodał, że reforma jest ważna i on wierzy, że początkowe kłopoty uda się rozwiązać. – Jeśli popatrzymy na subwencję rządową, samorządy dostały na szkolnictwo ponad 5 mld zł więcej w porównaniu do tego, co było cztery lata temu – podkreślał Morawiecki.

Wójt Karolina Zowczak rozmawiała z premierem Morawieckim o pomocy w likwidacji nielegalnego składowiska odpadów toksycznych zlokalizowanego na terenie gminy Osieck

W Józefowie premier zadeklarował również odbudowę polskiego przemysłu stoczniowego. Pytany przez dziennikarzy o rozmowy z goszczącym w Polsce wiceprezydentem USA odparł: – Pence powiedział mi, że jesteśmy na bardzo dobrej drodze, by nie było wiz do USA”.  

Premierowi w spotkaniu towarzyszyli senator Konstanty Radziwiłł oraz posłanka i rzeczniczka PiS Anita Czerwińska (oboje ponownie ubiegają się o mandat senatorski i poselski), a rolę gospodarzy pełnili mieszkający w Józefowie Dorota Bojemska, kandydująca w październikowych wyborach do Sejmu z listy PiS, oraz Mateusz Rojek, szef józefowskiego koła Prawa i Sprawiedliwości. W spotkaniu uczestniczyli również przedstawiciele lokalnych samorządów, m.in. starosta Cezary Łukaszewski, wicestarosta Krzysztof Kłósek, członek zarządu powiatu Krzysztof Olszewski, radni powiatowi Roman Srebnicki i Kinga Błaszczyk oraz wójt Osiecka Karolina Zowczak.

Igor/PAP

One thought on “PiSbus przy fontannie

  • 4 września 2019 o 19:26
    Permalink

    Spotkanie bardzo dobre! Nasza sąsiadka Dorota Bojemska, która kandyduje do sejmu – fantastyczna babka. Będę na nią głosować!

    Odpowiedz

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.