Siła, charakter i dobra zabawa

POWIAT: RUNMAGEDDON NAD ŚWIDREM.

Pod hasłem Runmageddon Warszawa-Urzecze najsłynniejsza ekstremalna impreza biegowa z przeszkodami zawita do Otwocka, Karczewa i Józefowa. Przez dwa weekendowe dni, 14 i 15 września, można będzie sprawdzić się na różnych trasach dla dzieci i dorosłych.

PRZEMEK SKOCZEK

Runmageddon jest największym w Polsce i najbardziej ekstremalnym w Europie cyklicznym biegiem z przeszkodami. W ubiegłym roku w 20 wydarzeniach wystartowało blisko 79 tysięcy osób, w tym 67 tysięcy dorosłych i 12 tysięcy dzieci. W 2018 roku Runmageddon rozpoczął ekspansję na zagraniczne kraje, organizując pierwszy bieg z przeszkodami na Saharze oraz w górach Kaukaz.

Teraz dotrze nad Świder i kanał Bielińskiego zwany popularnie Jagodzianką. To na tych terenach, po obu stronach trasy nr 801, przygotowywane są tory przeszkód. Już za dwa tygodnie uczestnicy zostawią tu mnóstwo potu, pewnie także trochę łez i krwi. Bo to zabawa, na której wraz z kosmiczną dawką adrenaliny gwarantowane są siniaki i zadrapania. Trzeba się wspinać, czołgać, brnąć w błocie, skakać, mierzyć z wodą i ogniem. Specyfika tej formy aktywności polega przede wszystkim na dobrej zabawie, ale pozwala też sprawdzić siebie i poznać swoje maksymalne możliwości.

Baza imprezy zaplanowana jest na terenie obiektów Mazura Karczew. Startujący w Runmageddonie Warszawa-Urzecze będą mogli wybierać spośród siedmiu formuł. Najmłodsi zmierzą się w Runmageddonie Kids (1 km, 10 przeszkód). Młodzież pokona dwukilometrowy Runmageddon Junior z ponad 15 przeszkodami. Runmageddon Family polecamy dorosłym z dziećmi. Osoby, które ukończyły 16 lat, do wyboru mają trzykilometrowe Intro z 15 konstrukcjami i sześciokilometrowego Rekruta z ponad 30 przeszkodami. Dla chętnych po 18. roku życia będzie przygotowany flagowy dystans 12 kilometrów najeżony 50 przeszkodami. Będzie też możliwość startu w Nocnym Rekrucie.

Zapisy już się rozpoczęły i potrwają do czwartku, 12 września do godziny 15. Najwygodniej zrobić to przez stronę http://www.runmageddon.pl. Ceny pakietów startowych wynoszą teraz od 39 zł (trasa Kids) do 249 zł (12-kilometrowy classic). Można też zapisać się na starcie w dniu imprezy, ale wtedy ceny będą wyższe. Partnerami wydarzenia są miasta Otwock i Karczew oraz powiat otwocki.

One thought on “Siła, charakter i dobra zabawa

  • 9 września 2019 o 20:46
    Permalink

    a ile to będzie kosztować miasto Karczew ?

    Odpowiedz

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.