Rowerem do szkoły

ZAPROJEKTUJĄ PARKING PRZED „TRÓJKĄ”.

Przed Szkołą Podstawową nr 3 w Józefowie wkrótce może powstać nowy parking dla samochodów i 40 rowerów. Miasto chce zlecić projekt miejsc postojowych na działce u zbiegu ulic Leśnej i Ślusarskiego.

SYLWIA WYSOCKA

O zagospodarowaniu nieruchomości położonej u zbiegu ul. Leśnej i ul. Ślusarskiego – naprzeciw Szkoły Podstawowej nr 3 im. Łączniczek Armii Krajowej – mówiło się już od dłuższego czasu. W grę wchodziła zamiana nieruchomości. W zamian za inną działkę miasto przejęło teren od dotychczasowych właścicieli. Teraz może już zlecić projekt zagospodarowania działki i poprawić infrastrukturę okalającą szkołę oraz Integracyjne Centrum Sportu i Rekreacji.

Obecnie miasto szuka wykonawcy projektu parkingu, który mógłby powstać po uprzątnięciu terenu i wyburzeniu istniejących tam budynków. Projekt będzie obejmować miejsca postojowe z ewentualną drogą dojazdową oraz zadaszony wiatą parking dla co najmniej 40 rowerów.

Liczba miejsc dla samochodów nie jest oszacowana, ponieważ będzie zależała od dostępnej powierzchni (ma ich być jak najwięcej, dlatego mówi się o projektowaniu miejsc ustawionych skośnie). Jeśli miastu uda się znaleźć wykonawcę projektu, dokument będzie gotowy w ciągu najbliższych trzech miesięcy.

One thought on “Rowerem do szkoły

  • 4 września 2019 o 12:58
    Permalink

    No dobrze, ale jak przy tym zrobić przejezdną ul. Leśną?, komu z rodziców będzie się chciało wyjeżdżać na parking?. Autobus szkolny nie ma gdzie stanąć ok. Godz. 15 a już kocioł totalny o godz 16. Każdy tylko po dziecko, więc przekonanie, że to przecież tylko na chwilę. Straż Miejska?, szkoda pisać.

    Odpowiedz

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.