Sprawa szpitala w Prokuraturze Krajowej

ZARZĄD POWIATU CZEKA NA DECYZJĘ.

Podczas gdy sąd nadal rozpatruje zażalenie Zarządu Powiatu Otwockiego na postanowienie prokuratury, która umorzyła postępowanie w sprawie możliwych nieprawidłowości ze strony byłej prezes szpitala przy ul. Batorego, sprawą zajął się minister obrony narodowej. Szef MON zwrócił się do prokuratora krajowego, by przyjrzał się sprawie.

SYLWIA WYSOCKA

W czerwcu Prokuratura Rejonowa w Otwocku umorzyła postępowanie w sprawie możliwych nieprawidłowości, których mogła dopuścić się była prezes Powiatowego Centrum Zdrowia Ewa Wojciechowska przy wyłanianiu firmy mającej zająć się restrukturyzacją długu szpitala.

Zgłoszenia o możliwych nieprawidłowościach dokonał Zarząd Powiatu Otwockiego. Decyzja prokuratury nie usatysfakcjonowała członków zarządu, w związku z czym złożyli zażalenie do sądu. Teraz to sąd ma zdecydować, czy sprawa wymaga dalszego postępowania. Jak powiedział w rozmowie z „Linią” pod koniec sierpnia starosta Cezary Łukaszewski, powiat jeszcze nie otrzymał decyzji.

Równolegle działania podjął Mariusz Błaszczak, który jako poseł – powołując się na Prawo o prokuraturze – zwrócił się do prokuratora krajowego Bogdana Święczkowskiego o objęcie nadzorem postępowania prowadzonego przez Prokuraturę Rejonową w Otwocku właśnie w związku z umorzeniem sprawy. Minister Błaszczak powołuje się przy tym na społeczne zainteresowanie szpitalem i podkreśla, że sprawa dotyczy kilkuset tysięcy złotych. Przypomnijmy, że nieprawidłowość miała dotyczyć sposobu wyłonienia podmiotu, który realizuje restrukturyzację – zamiast przetargu przeprowadzono konkurs i odrzucono ofertę z niższą ceną.

Wniosek trafił do Prokuratury Krajowej pod koniec sierpnia. Po rozpatrzeniu zdecyduje ona o dalszych krokach.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.