Wicemistrz lepszy od mistrza

LIGA OKRĘGOWA: HISTORYCZNY TRIUMF WISŁY.

To może być przełomowy moment sezonu dla Wisły Dziecinów. Po trzech porażkach z rzędu piłkarze tegorocznego beniaminka zanotowali pierwsze zwycięstwo w sezonie. Zespół trenera Łukasza Hassa pokonał w Wildze rezerwy Polonii Warszawa.

MARCIN SULIGA

Pojedynek z Polonią II Warszawa przejdzie do historii klubu z Dziecinowa. Wygrana nad zespołem ze stolicy dała Wiśle pierwszy komplet punktów po awansie do ligi okręgowej.

– Wiedziałem, że początek sezonu będzie dla nas ciężki, ale byłem pewny, że ten zły pod względem wyników okres zostanie w końcu przerwany. Cały czas powtarzałem zawodnikom na treningu, że pierwsze porażki wynikały z braku doświadczenia, a nie z tego, że nie potrafimy grać w piłkę, jak twierdzili niektórzy i co nas bardzo krzywdziło – mówi trener Łukasz Hass.

– Potrzebowaliśmy takiego meczu jak ten z Polonią – dodaje szkoleniowiec.
Gospodarze szybko napoczęli ubiegłorcznego mistrza klasy A. Już po zaledwie 10.minutach Wisła po trafieniach Mateusza Bobisa i Sebastiana Wiszniewskiego prowadziła 2:0 i mogła swobodnie kontrolować przebieg gry. W 38.minucie gracze z Dziecinowa podwyższyli wynik na 3:0, a na listę strzelców wpisał się Michał Strzeżek. – Rywale tylko raz nam zagrozili w pierwszej połowie, kiedy umiejętnościami musiał wykazać się Patryk Piekarski. Trzeci gol i czerwona kartka dla gości przed przerwą praktycznie przesądziły losy meczu – mówi trener Hass.

Mimo gry w osłabieniu Polonia zdołała jednak zmniejszyć straty, ale w końcówce Kamil Banasiewicz strzałem z rzutu karnego ustalił wynik spotkania. – Wiem, że kolejne mecze nie będą dla nas łatwe, ale wierzę, że wygrana z Polonią będzie dla nas momentem zwrotny. Liczę, że moi piłkarze uwierzą w siebie, i że stać ich na wyrównaną grę z każdym przeciwnikiem w tej lidze – dodaje trener Hass.

Wisła Dziecinów – Polonia II W-wa 4:1 (3:0)
Bramki: Mateusz Bobis (7.), Sebastian Wiszniewski (10.), Michał Strzeżek (38.), Kamil Banasiewicz (90.)
Wisła: Piekarski – Kaczmarski, Kasprzak, M. Gajownik, Ciołek (69. Tolak), Wiszniewski, Bobis (78. Błaszkiewicz), Cichecki, Moczulski (46. Woźniak), Strzeżek (84. M. Wasążnik), Banasiewicz