Fałszywi hydraulicy okradli emerytkę

ZABRALI SENIORCE PIENIĄDZE I BIŻUTERIĘ.

Oszuści zapukali do drzwi 84-letniej kobiety, która mieszka na jednym z otwockich osiedli. Fałszywi hydraulicy tłumaczyli starszej pani, że w sąsiedniej klatce jest awaria instalacji wodnej i muszą sprawdzić przepływ wody. Gdy kobieta odkręcała wszystkie krany w mieszkaniu, oszuści ukradli jej pieniądze z emerytury i biżuterię.

MJ

Przestępcy żerują na ufności i dobroduszności starszych ludzi. Niedawno na jednym z otwockich osiedli grasowało dwóch fałszywych hydraulików. – Do mieszkania 84-letniej otwocczanki zapukał mężczyzna w wieku około 60 lat, który miał ponad 170 cm wzrostu, był średniej budowy ciała, miał na sobie szarą kurtkę i szare spodnie. Na głowie nosił staromodną czapkę z daszkiem, a na palcach lewej dłoni sygnet i obrączkę – mówi nadkom.

Daniel Niezdropa z Komendy Powiatowej Policji w Otwocku. Fałszywy hydraulik tłumaczył kobiecie, że w sąsiedniej klatce jest awaria instalacji wodnej. Oszust zapewnił, że zajmie się usterką, ale musi sprawdzić przepływ wody w rurach. Seniorka uwierzyła i wpuściła go do mieszkania.
Przestępca poprosił starszą panią, aby odkręciła najpierw wodę w kranie w kuchni, a później w łazience.

– Mężczyzna poprosił, żeby kobieta trzymała w ręku natrysk od prysznica i skierowała wodę bezpośrednio do odpływu. To miało odwrócić jej uwagę od tego, co działo się w mieszkaniu – tłumaczy nadkom. Niezdropa. Fałszywy hydraulik uprzedził, że do pomocy przyjdzie jeszcze jedna osoba. – W tym czasie do mieszkania weszła około 30-letnia kobieta, szczupła, niezbyt wysoka, o ciemnych włosach zaczesanych gładko do tyłu – mówi nadkomisarz.

W czasie, gdy seniorka była zajęta kontrolowaniem wody w łazience, oszuści zaglądali do wszystkich szaf i szuflad. Ukradli seniorce pieniądze z emerytury i biżuterię. Zanim wyszli, starsza pani zapytała, skąd dokładnie są. Mężczyzna odparł, że z wodociągów. Kobieta dopytywała, czy ma jakąś plakietkę albo legitymację. Oszust odparł, że zaraz ją pokaże. – Nie pokazał żadnego dokumentu, tylko razem ze wspólniczką wyszli z mieszkania – mówi nadkom. Niezdropa. Wtedy emerytka zorientowała się, że padła ofiarą przestępców. Jej obawy potwierdziły się, gdy zajrzała w miejsce, gdzie odkładała pieniądze.

– Oprócz pieniędzy kobiecie skradziono kilka złotych pierścionków. Wizyta oszustów trwała niespełna 10 minut – podkreśla nadkomisarz. Policjanci przestrzegają mieszkańców, aby zawsze sprawdzali, czy wizyta fachowców faktycznie była zaplanowana przez administrację budynku. Radzą, żeby np. zadzwonić do zarządcy osiedla lub poprosić sąsiada o uczestniczenie w takiej wizycie. To prawdopodobnie odstraszy przestępców.

Jeśli ktoś ma wątpliwości, warto powiadomić policję, dzwoniąc bezpośrednio do oficera dyżurnego otwockiej komendy pod nr tel. 22 604 12 13, 22 604 19 00 lub na numery alarmowe 997 i 112.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.