Baw się i pomagaj Zoi!

JÓZEFÓW: PIKNIK DLA CHOREJ DZIEWCZYNKI.

Wprawdzie wakacje się skończyły, ale lato nadal trwa! Warto korzystać z jego uroków np. podczas rodzinnego pikniku w Stajni Wex w Józefowie. Będzie to okazja nie tylko do dobrej zabawy, lecz także wsparcia pięcioletniej Zoi, która dzielnie walczy z nieuleczalną chorobą.

ARTUR KUBAJEK

O zdrowotnych problemach Zoi Marianowskiej pisaliśmy w poprzednim numerze „Linii”. Dziewczynka cierpi na nieuleczalną chorobę – zespół Aperta. Jest to uwarunkowany genetycznie zespół wad wrodzonych charakteryzujący się zarośnięciem szwów czaszkowych, asymetrią twarzy, rozszczepem podniebienia oraz zrośnięciem palców u dłoni i stóp. Od dnia narodzin dziewczynce towarzyszą ból, cierpienie i strach. Najbardziej niebezpieczne jest to, że czaszka Zoi nie rośnie tak jak u zdrowych dzieci, ale mózg się rozwija.

– Bez operacji zacznie uciskać, powoli umierać. A wraz z nim moja Zoja… – mówi ze łzami w oczach pani Ania, mama dziewczynki. Szansę na dalsze życie dają skomplikowane operacje, które Zoja musi przejść w Stanach Zjednoczonych. Do tego potrzebne są gigantyczne pieniądze. Ich koszt to prawie 1 mln zł. Rodzinie brakuje jeszcze ok. 900 tys. zł. Stąd wziął się pomysł organizacji rodzinnego pikniku, podczas którego zbierane będą pieniądze na operacje. Impreza odbędzie się w sobotę, 14 września w Stajni Wex w Józefowie.

– Razem z gospodarzem stajni Klaudią Domżałą serdecznie zapraszamy wszystkich na piknik. Przygotowaliśmy wiele fantastycznych atrakcji
– zapewniają organizatorzy.

Podczas pikniku będzie można zwiedzić stajnię, pojeździć konno
i zaprzyjaźnić się z alpakami (Ale Alpaka Paulina Sokół). Odbędą się także pokazy jazdy konnej, malowanie buziek (Sala Zabaw Olele Józefów) i loteria fantowa. Wśród fantów będą m.in. zabawki podarowane przez firmę Mochtoys i vouchery do Szkoły Językowej Helen Doron w Józefowie. Będzie można również uczestniczyć w warsztatach poprowadzonych przez instruktorów z Dziecięcej Akademii Twórczości w Józefowie, warsztatach malarskich, lepienia z masy solnej i tworzenia magnesów, a także poćwiczyć jogę i pospacerować z kijkami (nordic walking). Organizatorzy zadbają również o podniebienia gości – będzie grill i inne smakołyki!

Stajnia Wex, Józefów, ul. Rybacka 1c,
sobota, 14.09, godz. 15-18, wstęp wolny

Wylicytuj pianino!

  • Rodzinny piknik to nie jedyna okazja do wsparcia Zoji. Już we wtorek, 10 września na profilu facebookowym „Zoja to znaczy życie” będzie można wylicytować pianino przekazane przez firmę Fortepiano z Otwocka i opatrzone okazjonalną tabliczką. Licytacja zacznie się o godz. 20. Zwycięzca ma zagwarantowany transport i strojenie pianina.

Wesprzyj Zoję

  • Fundacja Dzieciom „Zdążyć z Pomocą”
    Alior Bank S.A. 42 2490 0005 0000 4600 7549 3994
    Tytułem: 23020 Marianowska Zoja darowizna na pomoc i ochronę zdrowia
  • Wpłaty online: dzieciom.pl/podopieczni/23020

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.