Powrót do źródeł

8. FESTIWAL ŚWIDERMAJER.

W tym roku otwocki festiwal, który po kilku latach przerwy wraca tam, gdzie się narodził – na teren nowego już „Gurewicza”, odbędzie się jesienią. Bawimy się w niedzielę, 8 września.

PRZEMEK SKOCZEK

Odbywający się od 2012 roku Festiwal Świdermajer zawdzięczał swoją wyjątkowość oddolnej organizacji, koordynowanej przez Towarzystwo Przyjaciół Otwocka i portal Świdermajer.Info oraz miejscu. Jednak trzy ostatnie edycje tułały się po mieście, odbywały się m.in. w ogrodach Muzeum Ziemi Otwockiej i na terenie urzędu miasta. Festiwal przetrwał, choć nie bez strat, bo ubiegły rok pokazał, że formuła zaczyna się wyczerpywać i bez powiewu nowości impreza może znaleźć się na równi pochyłej. Przed nami wielki test. Pierwsza zmiana – jakże radosna
– już jest. Impreza wraca na teren dawnego pensjonatu. Jak wygląda program wydarzenia?

Zaczniemy od spacerów i wycieczek. O godz. 10.30 Paweł Ajdacki zaprasza na spacer po Śródborowie (więcej na str. 27), a o godz. 11 ruszy rajd rowerowy „Zorientuj się w Świdrze” – początek na stacji PKP Świder. Zaprasza ekipa Rowerowy Otwock.

Z kolei o godz. 11.30 Stowarzyszenie „Chodź nad Świder” poleca spotkanie pod hasłem „Otwock dla początkujących. Spacerem na Festiwal Świdermajer” – zbiórka na stacji PKP w Otwocku.

Finał przed „Gurewiczem” rozpocznie się o godz. 13. Uwaga! Wejście będzie tylko od ul. Wspólnej, a nie jak kiedyś od ul. Filipowicza. Przygotujmy się na wiele bardzo różnych warsztatów, m.in. ceramicznych i snycerskich, zdobniczych czy plastycznych. Będą zabawy i malowanie twarzy, pokazy pierwszej pomocy, kiermasz książek, stoiska z płytami winylowymi i sporo smakołyków na słono, ostro i słodko, także wegańskich. Na festiwalowej scenie zagrają dwa lokalne zespoły – o godz. 17 Oranżada, czyli niepokorni specjaliści od „psychodelicji”, oraz Świdermajer Orkiestra (na zdjęciu powyżej), która wystąpi o godz. 18.30.

Wydarzenie finansuje miasto Otwock, a dodatkowe wsparcie finansowe zapewnia powiat otwocki. „Linia” jest jednym z jego patronów medialnych.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.