Uczniowie tłoczą się w autobusach

INTERWENCJA „LINII OTWOCKIEJ”.

Wraz z rozpoczęciem roku szkolnego na przystankach autobusowych zrobiło się tłoczno. Uczniowie z różnych miejscowości dojeżdżający do szkół ponadpodstawowych m.in. w Otwocku mają trudności z dotarciem na lekcje, zwłaszcza komunikacją zastępczą na linii Otwock-Pilawa. – Rano jest za mało autobusów, a te, które kursują są zatłoczone, tak bardzo, że wielu uczniów zostaje na przystanku czekając na kolejny autobus – skarżą się nasi Czytelnicy.

AGNIESZKA JASKULSKA

Uczniowie dojeżdżający do szkół nie mają lekko, zwłaszcza teraz kiedy na odcinku Otwock-Pilawa nie kursują pociągi. Młodzież często spóźnia się na lekcje, bo dojeżdża do szkół zastępczą komunikacją autobusową, która została uruchomiona przed wakacjami. Jednak wraz z rozpoczęciem roku szkolnego okazało się, że jest znacznie więcej dojeżdżających do szkolnych placówek niż wcześniej. Wielu uczniów ciągle spóźnia się na lekcje lub wraca do domu znacznie dłużej niż zwykle.

– We wtorek, 3 września na przystankach Zabieżki, Chrosna, Człekówka większość pasażerów, przede wszystkim młodzież szkolna nie zmieściła się do trzech kolejno nadjeżdżających autobusów kursujących od godz. 6.50 do 7.30 – skarży się w mailu do „Linii” jedna z naszych Czytelniczek, pani Edyta.

I podkreśla, że mimo, iż przyjeżdżały kolejne, to były tak zatłoczone, że kolejne osoby nie były w stanie wsiąść do autobusu. – Dzieciaki, często świeżo upieczeni absolwenci podstawówek, zdenerwowani, zestresowani bezradnie zostawali na przystanku bo autobusy były zatłoczone aż po drzwi przy kierowcy, który miał ograniczoną widoczność – tłumaczy pani Edyta.

– To z kolei stwarzało niebezpieczeństwo dla podróżujących, zwłaszcza na drodze krajowej nr 50, bowiem kierowca nic nie widział z prawej strony. Wystarczyła odrobina deszczu, aby szyby w autobusie były zaparowane – zaznacza nasza Czytelniczka.

Powiadomiliśmy o tym Koleje Mazowieckie, które zapewniają zastępczą komunikację autobusową na modernizowanym odcinku Otwock-Pilawa.

– Zajmiemy się sprawą i skontrolujemy wszystko w terenie. Przed wakacjami, kiedy była dokonana ostateczna korekta rozkładu jazdy autobusów, nie było takiego problemu – zapewnia Jolanta Maliszewska z Biura Rzecznika Prasowego „Koleje Mazowieckie – KM”.

– Być może uczniów dojeżdżających od września do szkół jest znacznie więcej, co spowodowało takie trudności dla pasażerów. Dokonamy kontroli w terenie i jeśli będzie taka potrzeba dokonamy ewentualnych zmian w rozkładzie jazdy autobusów – zapewnia Jolanta Maliszewska.

6 komentarzy do “Uczniowie tłoczą się w autobusach

 • 11 września 2019 o 07:03
  Permalink

  Nie tylko na tej linii jest tłok, podobnie jest na odcinku Wiązowna – Otwock, tu autobusy codziennie są poopóźniane, niezależnie czy to rano czy po południu ….

  Odpowiedz
  • 17 września 2019 o 19:29
   Permalink

   I teraz widzicie Państwo czego warte są te skur… z Pułaskiego, jak bus z Otwocka do Kołbieli jechał z paroma osobami więcej na pokładzie to te fiuty zabrały prawko kierowcy, a teraz to co prawo się zmireniło? Czy Koleje Mazowieckie łapówe kur..om płaci?

   Odpowiedz
 • 11 września 2019 o 15:47
  Permalink

  Na linii Otwock – Karczew również są duże problemy. Dodatkowo w sp. 12 odwołano autobus szkolny. Jak zrobi się zimno to problem będzie jeszcze większy, bo aktualnie część dzieci dojeżdża rowerami, a potem przesiądą się na autobus.

  Odpowiedz
 • 13 września 2019 o 10:09
  Permalink

  Linia L 20 Rzakta Otwock nie mniej jest zatłoczona.

  Odpowiedz
 • 14 września 2019 o 23:19
  Permalink

  L22 rano kiedy jedzie się do szkoły nie ma miejsca by nawet stanąć w Teklinie niektóre osoby już niestety się nie mieszczą ! Jeden autobus o 7:26 nie wystarczy ale za to o 6 mamy dwa i o 8 również dwa . Trochę mało przemyślane te rozkłady jazdy …

  Odpowiedz
  • 16 września 2019 o 17:14
   Permalink

   L22 kursowało co 30 minut przed wakacjami… Teraz co 40 i są efekty…

   Odpowiedz

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.