Głosujemy na Ewę!

JÓZEFÓW: TWÓRCZYNI MOKKI Z PRESTIŻOWĄ NOMINACJĄ

Ewa Jurkiewicz, założycielka józefowskiego żeńskiego zespołu wokalnego Mokka, jest kandydatką do tytułu Warszawianka Roku 2019.

PRZEMEK SKOCZEK

To jest jak jakiś piękny sen. Dalej nie mogę uwierzyć, że to naprawdę się dzieje!!! Dziękuję wszystkim chórzystom, którzy mnie zgłosili i kapitule, która zaliczyła mnie do tak wspaniałego grona. Mam nadzieję, że teraz jeszcze więcej osób odważy się śpiewać” – tak Ewa Jurkiewicz podzieliła się radosną nowiną na swoim profilu facebookowym. Nominacje ogłoszono w ubiegłą środę, 4 września.

Ewa Jurkiewicz (to po mężu, gdy zakładała Mokkę nosiła jeszcze nazwisko Czubińska), jest absolwentką Wydziału Dyrygentury Chóralnej Uniwersytetu Muzycznego im. Fryderyka Chopina. Sześć lat temu odpowiedziała na ogłoszenie Miejskiego Ośrodka Kultury w Józefowie i podjęła się założenia zespołu wokalnego. Tak powstała Mokka, która podbiła serca małych i dużych kobiet. Po dwóch latach do dorosłej ekipy dołączyła dziecięca, czyli Mała Mokka – niezawodna kuźnia wokalnych talentów.

Pani Ewa prowadzi też chóry w Warszawie. Jej siłą jest umiejętność zarażania pasją do śpiewu. Ona niezmiennie uważa, że naprawdę śpiewać każdy może. Trzeba tylko chcieć i włożyć w to odpowiednią pracę. Umie też dotrzeć do kobiet i dziewcząt z bardzo różnych środowisk, o odmiennych temperamentach i charakterach, w każdym wieku. Najmłodsza z jej podopiecznych ma sześć lat, najstarsza ponad 90. To chyba główny powód nominacji do tytułu Warszawianka Roku 2019. Plebiscyt ma na celu uhonorowanie kobiety, która swoją działalnością społeczną lub zawodową promuje takie wartości, jak: otwartość, tolerancja, działalność na rzecz kobiet.

Uwaga! Teraz ważna jest nasza rola.

Spośród zgłoszeń mieszkańców kapituła wyłoniła dziesięć kobiet. O tym, która z nich wygra, zdecyduje głosowanie odbywające się na stronie www.um.warszawa.pl/warszawiankaroku
Trwa ono do 6 października. Do dzieła!

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.