Punkt dla „Czystego Powietrza”

POWIAT: JAK ZDOBYĆ PIENIĄDZE NA WYMIANĘ PIECA?

Od kilku tygodni w starostwie powiatowym przy ul. Górnej 13 w Otwocku działa punkt konsultacyjny programu „Czyste Powietrze”. Mieszkańcy mogą zasięgnąć tu informacji na temat programu, a także uzyskać pomoc w ubieganiu się o dofinansowanie.

SYLWIA WYSOCKA

„Czyste Powietrze” to kompleksowy program, którego celem jest zmniejszenie emisji pyłów i innych zanieczyszczeń wprowadzanych do atmosfery przez domy jednorodzinne. Skupia się na wymianie starych pieców i kotłów na paliwo stałe oraz termomodernizacji budynków jednorodzinnych. W jego ramach można starać się o dofinansowanie np. do wymiany nieekologicznych źródeł ciepła na paliwo stałe na nowocześniejsze, spełniające najwyższe normy, czyli np. węzeł cieplny, pompę ciepła, kocioł gazowy kondensacyjny, kocioł olejowy kondensacyjny, ogrzewanie elektryczne, kocioł na paliwo stałe (węgiel, biomasa). Pieniądze przyznawane są także m.in. na ocieplenie przegród budynku, wymianę stolarki okiennej i drzwiowej, instalację odnawialnych źródeł energii (kolektorów słonecznych i instalacji fotowoltaicznej), montaż wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła.

Jak ubiegać się o dofinansowanie? Gminy informują o tym na swoich stronach internetowych. Jednak nie każdy wie, że w wyniku umowy, którą pod koniec lipca Zarząd Powiatu Otwockiego zawarł z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, w budynku Starostwa Powiatowego w Otwocku przy ul. Górnej 13 (pok. 203) został otwarty punkt konsultacyjny, do którego można zgłosić się po pomoc w wypełnieniu wniosków. Do zadań przeszkolonego przez WFOŚiGW urzędnika należy m.in.: przygotowywanie (wypełnianie) wraz z mieszkańcami wniosków o dofinansowanie, sprawdzanie ich poprawności, a także prowadzenie działań doradczych. Sezon grzewczy zbliża się wielkimi krokami, warto więc porozmawiać na temat proponowanych możliwości.

Punkt konsultacyjny działa w Starostwie Powiatowym w Otwocku, ul. Górna 13, pokój 203, tel. 22 778 13 16, e-mail: otwocki_czystepowietrze@wfosigw.pl.

One thought on “Punkt dla „Czystego Powietrza”

  • 12 listopada 2019 o 17:22
    Permalink

    Od 11 września nie otrzymałem żadnej odpowiedzi ze wskazanego adresu mailowego.

    Odpowiedz

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.