Tryska i świeci kolorami tęczy

FONTANNA W CENTRUM JUŻ DZIAŁA.

Trwa rewitalizacja Placu Niepodległości w centrum Otwocka. Kamienna fontanna obok tzw. dziury już działa. Niebawem przy niej zostaną ustawione ławki i kosze na śmieci. Uporządkowany został też teren zielony wokół.

ALEKSANDRA CZAJKOWSKA

Nie będziemy skazani tylko na widok niedokończonej budowy galerii handlowej w centrum Otwocka nazywanej potocznie „dziurą”. Sąsiadujący z inwestycją teren zielony staje się przyjaznym miejscem dla mieszkańców.
Pierwsze efekty prac zleconych przez prezydenta Otwocka już widać. Na koniec wakacji została uruchomiona fontanna. Jej remont metodą gospodarczą wykonała miejska spółka OPWiK, dzięki temu miasto nie poniosło dodatkowych kosztów. Kiedy zapada zmrok fontanna świeci się kolorami tęczy. Tym, którym nie przypadło to do gustu wyjaśniamy, że zamontowane w niej oświetlenie ma sterowane i można zmienić kolorystykę.

Fontanna będzie jeszcze rozbudowana o dodatkowe dysze w środku, skąd będzie tryskała woda. Materiał z jakiego została wykonana nawiązuje do kamiennego murku, który ciągnie się wzdłuż pasażu handlowego. – Też jestem za tym, żeby tam była fontanna posadzkowa, ale to koszt co najmniej 700 tys. zł. Dlatego znając naszą sytuację budżetową, uznałem to za niezasadne. Został użyty taki materiał z jakiego są wykonane murki w centrum. Jest dużo lepiej niż było – tłumaczy prezydent Jarosław Margielski.

Rzeczywiście przez ostatnie kilkanaście fontanna, albo to co z niej zostało, odstraszało mieszkańców. Teraz teren wokół fontanny będzie utwardzony. Prace przy układaniu kostki rozpoczęły się w ubiegłym tygodniu. Zostaną ustawione też ławki i kosze na śmieci. Uporządkowany jest już teren zielony pomiędzy ulicami Staszica i Andriollego, przywieziono ziemię i posiano trawę. Na razie alejki nie będą wytyczane, ma to być miejsce do odpoczynku i rekreacji.

Nadal jest aktualny projekt uruchomienia fontanny przy ul. Armii Krajowej, obok przystanku autobusowego. Jak powiedział nam prezydent Margielski, po zakończeniu prac na Placu Niepodległości, również i ta fontanna zacznie działać.

7 komentarzy do “Tryska i świeci kolorami tęczy

 • 11 września 2019 o 13:37
  Permalink

  czy pan ksiądz wydał zezwolenie na kolory tęczy ?

  Odpowiedz
 • 11 września 2019 o 21:46
  Permalink

  Tęcza w mieście PIS? Tam gdzie ostatnio przykładową biedną dotąd rodzinę 500+ wizytował sam Premier nawrócony? Niegodne.

  Odpowiedz
 • 12 września 2019 o 07:42
  Permalink

  „Tym, którym nie przypadło to do gustu wyjaśniamy, że zamontowane w niej oświetlenie ma sterowane i można zmienić kolorystykę”.

  Może trzeba jeszcze sprawdzić, czy światło w słoneczne dni nie rozszczepia się pod wpływem tryskającej wody i nie ma tam drugiej ukrytej, bo przecież tęcza będzie tam dzień i noc…

  Odpowiedz
 • 17 września 2019 o 09:19
  Permalink

  Zmienic pedalskie kolory na jakies normalne!

  Odpowiedz
 • 18 września 2019 o 09:33
  Permalink

  Jak zwykle… dziadostwo. Trawniczek, owszem zasiany ale za kilka tygodni zielsko i niestarannie wykarczowane krzewy będą górą. Wielki „trawnik” i ani jednej alejki. Fosa wokół fontanny to po to aby na niej nie siadać ? A gdzie plac zabaw dla dzieci ??
  Plus za ławeczki i kosze na śmieci, może fontanna nie będzie wielkim śmietnikiem.

  Odpowiedz
  • 20 września 2019 o 08:20
   Permalink

   Nie marudź, przecież wszystko jest w trakcie, a fosa to pewnie miejsce na trawnik lub kwietnik zrobiony po to, żeby się tam ludzie nie kąpali ( w sumie ta sama funkcja co fosa). A placów zabaw Ci mało? Wszędzie muszą być? Dziecko nie może pobawić się na trawce?

   Odpowiedz

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.