Do Runmageddonu – Urzecze pozostało tylko kilka dni

Odliczanie do kolejnego Runmageddonu w centralnej Polsce trwa. Do ekstremalnego biegu z przeszkodami w Karczewie, pod Warszawą pozostało niespełna kilka dni. Już w najbliższy weekend śmiałkowie z całego kraju zjadą się w okolice stadionu Mazura Karczew, by pokazać swoją siłę i charakter. Na starcie zobaczymy nie tylko stałych bywalców, gwiazdy OCR-u, ale także debiutantów, którzy po raz pierwszy zmierzą się z morderczymi przeszkodami dzięki gościnności partnerów biegu – Powiatu Otwockiego oraz miasta Karczew.

Wyjątkowy trening

W przeddzień eventu, czyli 13 września w piątek na terenie Stadionu odbędzie się jedyny w swoim rodzaju trening charytatywny, który stanowi część głośnej akcji #razemdlawilka, w której cały OCR-owy świat (i nie tylko!) pokazuje swoje wsparcie mentalne i finansowe dla Sylwka Wilka. Sylwek, w wyniku wypadku samochodowego, stracił nogę, a fundusze które zbierane są na jego rzecz będą służyć do zakupu protezy, rehabilitacji oraz dadzą mu możliwość startu w Igrzyskach. Trening ten jest nie lada gratką, gdyż niecodziennie zdarza się, by Uczestnicy, przed eventem, mogli spróbować swoich sił na ulokowanych już na trasie przeszkodach i podszlifować swoje umiejętności. Zapisów można dokonać pod tym linkiem: http://bit.ly/2ZIp8Ty.

Harmonogram eventu

Runmageddon rozpocznie się w sobotę, 14 września już o godzinie 7:40. Wówczas do rywalizacji staną zawodnicy serii Elite w formule Rekrut (6km +30 przeszkód), czyli Ci którzy powalczą o zajęcie miejsca na podium. Natomiast o godzinie 8:00 na starcie zameldują się Uczestnicy f serii Open, którzy startować będą w falach co 15 minut, aż do godziny 14:30. Na 6 kilometrowej trasie powalczą także nocne marki, które zdecydowały się w ciemnościach spróbować sił. Ich serie odbywać się będą od 19:45 do 21:15. Formuła Intro (3km +30 przeszkód) ruszy do boju w godzinach 16:30-18:00. Dzieci, dla których także przygotowano masę atrakcji, pokazywać będą swoje sportowe umiejętności od godziny 10:00 w formule Kids (1km +10 przeszkód).

W niedzielę natomiast, walkę rozpoczną zawodnicy serii Elite formuły Classic (12 km +50 przeszkód) o godzinie 7:40, a serii Open o 8:00. Ostatnia fala minie start o godzinie 10:00. Południe zatem należeć będzie do formuł Kids, Junior (2km +15 przeszkód) i Family (2km +15 przeszkód), która cieszy się rosnącą popularnością wśród Uczestników. Najmłodsi powalczą na trasie od 10:00 do 13:40. Juniorzy natomiast, czyli młodzież w wieku 12-15, wystartują w trzech seriach o 17:30, 17:45 i 18:00. Rodziny wspólną zabawę rozpoczną o 15:00, ostatnia seria tej formuły wyruszy na trasę o godzinie 17:00.

#Barierołamacz i serie specjalne

W sobotę, o godzinie 10:00 na Runmageddonie będzie miał miejsce historyczny start. Artur Świercz, znany pod pseudonimem Barierołamacz, z pomocą swojej nieocenionej ekipy pokona dystans Rekruta na wózku! Drużyna dzielnie przygotowywała się do tego momentu od wielu tygodni poprzez wspólne treningi i opracowanie specjalnych metod pokonywania przeszkód. – To będzie dla nas wszystkich ogromne wyzwanie. Artur od lat ma do czynienia ze sportem, ale w Runmageddonie po raz pierwszy na trasie będzie mijać się z Uczestnikami, którzy są w pełni sprawni. Bardzo dobrze znam środowisko Runmageddonu i wiem, że wszyscy mocno będą mu kibicować. Nie widzę zatem innej opcji niż ukończenie Rekruta z uśmiechem na ustach i ogromną dumą! – mówi Kamil Nadolny, twórca grupy BoratOCR rozpoznawalnej w runmageddonowym środowisku. Także 14 września siłę i charakter pokażą nam dziennikarze w kolejnej już edycji Mistrzostw Polski Dziennikarzy oraz przedstawiciele branży kreatywnej startujący w Mistrzostwach Agencji i Domów Mediowych.

Ekipa Leszka

W niedzielę na Runmageddonie zobaczyć będzie można reprezentantów Ekipy Leszka, którzy po raz kolejny podejmą się różnych wyzwań i zadań. Natalia Tober, trenerka personalna, zaserwuje Runmageddończykom porządną rozgrzewkę, przygotowując ich odpowiednio do zmierzenia się z wybranym dystansem. Paweł Nerek, jeden z trenerów Ekipy, już trzeci raz zmierzy się z Runmageddonem – tym razem w formule Classic. Ci, którzy ukończą bieg będą mogli na mecie odebrać medal i gratulacje z rąk siatkarza Andrzeja Wrony. Tamteż na każdego uczestnika biegu będzie czekał orzeźwiający Lech Free 0,0%. Z kolei w strefie Lecha Free będzie można spotkać modelkę Osi Ugonoh, która swój bieg ukończyła w Gdyni. Będzie towarzyszył jej brat, pięściarz, Izu Ugonoh, który razem z Damianem Janikowskim pokonał Runmageddon w Szczecinie.

Atrakcje na miasteczku

Runmageddon Warszawa – Urzecze zapowiada się niezwykle zachęcająco. Na terenie miasteczka tradycyjnie nie zabraknie atrakcji nie tylko dla Uczestników, ale także dla wiernych kibiców zagrzewających ich do boju. Oprócz pyszności, które będzie można zakupić w punktach gastronomicznych na Runmageddończyków będą czekać stoiska przygotowane przez partnerów marki. W strefie Leszka Free będzie można porozmawiać z członkami Ekipy Leszka, a na spragnionych czekać będzie orzeźwiający Lech Free 0,0%. By wyróżnić się na trasie będzie można zakupić specjalny nadruk na koszulkę – stoisko z nadrukami znajdować się będzie w pobliżu Biura Zawodów. Na najszybszych chętnych, którzy najwcześniej zjawią się w namiocie Salomona czekać będą buty, które można przetestować na trasie. Haier w Strefie Prania przygotował challenge z atrakcyjnymi nagrodami! Gifo-budka zawita natomiast do namiotu UPC. Każdy, kto zrobi sobie zdjęcie na mecie będzie miał możliwość wydrukowania tejże pamiątki w namiocie Canona. Po przebiegnięciu trasy będzie można od razu sprawdzić swój wynik na ściance pomiaru od Samsunga, a zmęczone mięśnie po biegu ukoją fizjoterapeuci w namiocie Solveo. W strefie Melvita Uczestnicy, za okazaniem medalu, otrzymają sampling ze zdrowymi przekąskami. Pamiątkowa fotka z Kubusiem to marzenie dziecka? Nie ma problemu, w strefie Kids będzie możliwość wykonania takiego zdjęcia polaroidem! Całość wydarzenia wspiera miasto stołeczne Warszawa.

Zapisów on-line można jeszcze dokonać na stronie Runmageddonu, po kliknięciu w poniższy adres: http://bit.ly/30XU9Qe

Runmageddon

Jest największym w Polsce i najbardziej ekstremalnym w Europie cyklicznym biegiem przez przeszkody. Zmagania odbywają się w kilkunastu lokalizacjach rocznie. W ubiegłym roku w 20 wydarzeniach wystartowało blisko 79 tysięcy osób, w tym 67 000 dorosłych i 12 000 dzieci. Od początku istnienia cyklu do mety imprez dotarło już 200 tysięcy uczestników. W 2018 roku Runmageddon rozpoczął swoje ekspansję zagraniczną, organizując pierwszy bieg z przeszkodami na Saharze oraz w górach Kaukaz.
Specyfika tej formy aktywności polega przede wszystkim na dobrej zabawie, ale pozwala też sprawdzić siebie. Dzięki ogromnemu wysiłkowi fizycznemu i psychicznemu, w którym pokonuje się swoje słabości, a dopiero potem rywali, uczestnicy poznają swoje maksymalne możliwości. Mają oni do przebycia różne odcinki trasy z torami przeszkód – wspinają się, czołgają, brną w błocie, skaczą, a także mierzą z wodą oraz ogniem. Do wyboru są cztery formuły – INTRO (3 km i 15+ przeszkód), REKRUT (6 km i 30+ przeszkód), CLASSIC (12 km i 50+ przeszkód) oraz HARDCORE (21 km i 70+ przeszkód).

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.