Egzaminy bez stresu: To możliwe!

NAJWIĘKSZA POLSKA SIEĆ EDUKACYJNA RÓWNIEŻ W OTWOCKU

Zaczął się nowy rok szkolny, a plan lekcji przypomina Ci, jak wiele różnych dziedzin nauki musi przyswoić Twoje dziecko. Szukasz recepty na bardziej efektywne uczenie się? Nic nie przynosi lepszych skutków niż indywidualne podejście, dobry system pracy i jeszcze lepsza… relacja z nauczycielem. Brzmi świetnie, prawda? Ale czy to możliwe?

Niezależnie od tego, czy Twoje dziecko potrzebuje akurat więcej czasu na opanowanie niektórych zagadnień, czy wydaje się przerażone ilością materiału z różnych przedmiotów, nie potrafi poradzić sobie samo z zadaniami domowymi, czy też ma ambicje, by wiedzieć więcej niż jego rówieśnicy – cokolwiek Cię motywuje, warto poszukać profesjonalnej pomocy. W Otwocku placówkę otworzyła właśnie największa sieć edukacyjna w Polsce (ma 35 oddziałów!)

– Galileusz, która od kilkunastu lat skupia wokół siebie korepetytorów, nauczycieli i pasjonatów nauki z różnych dziedzin, oferując indywidualne i grupowe zajęcia dla dzieci, zarówno wspomagające i ogólnorozwojowe, jak i z konkretnych przedmiotów czy celowane na przygotowanie do egzaminów, w tym ósmoklasisty oraz maturalnego.

– Naszym mottem są słowa Alberta Einsteina: Nauka w szkołach powinna być prowadzona w taki sposób, aby uczniowie uważali ją za cenny dar, a nie za ciężki obowiązek – wyjaśnia właścicielka otwockiego Galileusza – Iwona Grabkowska. – Stąd formuła każdych prowadzonych u nas zajęć opiera się przede wszystkim na relacji i na partnerskim podejściu do ucznia. W skali kraju to wciąż unikatowe podejście.

Nauczyciele są nie tylko specjalistami z danego przedmiotu, ale również pasjonatami i praktykami, którzy potrafią przekazać swoją wiedzę w przystępny i interesujący sposób, zarazić entuzjazmem, zachęcić do logicznego, samodzielnego i kreatywnego myślenia. Podczas zajęć liczy się, by każde zagadnienie dokładnie wytłumaczyć, ale także utrzymać przyjazną atmosferę i kontakt z uczniem.

Zajęcia odbywają się w małych grupach – od 5 do 12 osób, raz w tygodniu, po 120 minut, a te dla grup poniżej 5 osób (dla lepszej skuteczności zaleca się, by byli to znajomi) lub indywidualne – po 60 minut, w systemie ciągłym, tj. regularnie np. raz w tygodniu lub dorywczym, czyli w razie potrzeby, np. przed testem. Trwają od września/października do kwietnia. Można również dołączać przez cały rok szkolny do już istniejących grup.

W ofercie Galileusza dla uczniów podstawówek i szkół ponadpodstawowych jest pomoc bieżąca (w tym nauka rozwiązywania zadań) oraz rozwój zainteresowań ze wszystkich przedmiotów, łącznie z WOS-em  i językami obcymi (angielski, niemiecki, hiszpański). Ciekawe są zajęcia Mózgownicy, czyli trening skutecznego przyswajania wiedzy.

– Szczególnie polecam kursy przygotowawcze do egzaminów, od których zależą kolejne stopnie edukacji, np. ósmoklasisty czy matury. Zakres materiału uwzględnia najnowsze wymagania, określone przez Centralną Komisję Egzaminacyjną, a w przypadku chemii, biologii i fizyki – również doświadczenia – zachęca Iwona Grabkowska. – Prowadzimy też kursy dla uczniów, którzy planują studia na najlepszych uczelniach w kraju. 

Uczniowie placówki mają dostęp do darmowych materiałów edukacyjnych, ciepłych i zimnych napojów, wi-fi oraz strefy relaksu.

Otwock, ul. Kupiecka 1, obok piekarni Wanda
kontakt@galileusz.com.pl
tel. 500 292 785
www.galileusz.com.pl/otwock

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.