L-kę czekają zmiany

AUTOBUS MA POŁĄCZYĆ OCZEKIWANIA MIESZKAŃCÓW.

Miejski autobus L-46 do końca roku będzie jeździć tak jak dotychczas. Linia nie uniknie jednak zmian. Jakich? To okaże się po rozmowach władz Karczewa i Otwocka. W tej sprawie będą mogli wypowiedzieć się także mieszkańcy, bo Karczew zamierza przeprowadzić konsultacje dotyczące linii.

SYLWIA WYSOCKA

Ostatnio wiele mówiło się o łączącej Karczew z Otwockiem linii autobusowej L-46. Pojawiają się pomysły modyfikacji trasy w taki sposób, by jak najlepiej odpowiadała na potrzeby pasażerów. Problem w tym, że trzeba pogodzić zarówno interes mieszkańców Karczewa, jak i Otwocka, a ich oczekiwania się różnią. Mimo, że podjęto już rozmowy o wytyczeniu nowej trasy, władze zapewniają, że decyzje nie będą zapadać pochopnie.
Do końca roku autobus będzie kursował tak jak dotychczas. Zmiany są jednak nieuniknione, bo po roku funkcjonowania linii nie wszyscy są z niej zadowoleni.

– Na przełomie września i października zorganizujemy spotkanie, na które zaprosimy przedstawicieli Otwocka i będziemy rozmawiać na ten temat, tym bardziej że władze Karczewa i Otwocka mają rozbieżne oczekiwania, jeśli chodzi o tę linię – mówił podczas sesji w poniedziałek, 2 września burmistrz Karczewa Michał Rudzki.

– Wysłuchamy różnych głosów i na tej podstawie podejmiemy decyzje. Mamy na to czas do końca grudnia – zaznaczył burmistrz. Karczewscy radni chcą, żeby przed podpisaniem kolejnej umowy z ZTM zostały przeanalizowane: przebieg trasy, częstotliwość kursów, a nawet rodzaj autobusów, bo nie wszystkie pojazdy spełniają oczekiwania mieszkańców – zwłaszcza osób starszych, o ograniczonej sprawności ruchowej. Burmistrz zapowiada że przed stworzeniem nowej umowy na stronie internetowej oraz profilu społecznościowym gminy Karczew zostanie opublikowana ankieta, w której mieszkańcy będą mogli wyrazić swoje oczekiwania wobec L-ki.

– Przeanalizujemy te opinie i postaramy się przygotować kilka wariantów dla tej linii, oczywiście w miarę naszych możliwości finansowych – zapewnia Michał Rudzki. 

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.