Muzyczne rodeo

6. OTWOCK BLUES BAZAR.

Malone Sibun Band oraz Bonita & The Blues Shacks to gwiazdy tegorocznego bluesowego święta w Otwocku. Wystąpią tradycyjnie na targowisku miejskim już w niedzielę, 15 września.

PRZEMEK SKOCZEK

Z festiwalowej sceny zawsze bije moc. Tak było przed rokiem gdy grał Kanadyjczyk Anthony Gomes

W trudach i znoju rodził się w tym roku Otwock Blues Bazar. Szósta edycja w pewnym momencie stała nawet pod znakiem zapytania i tylko wielkiej determinacji Otwockiego Towarzystwa Bluesa i Ballady zawdzięczamy niedzielny koncert. Jak zawsze czeka nas porcja doskonałej muzyki w mistrzowskim wykonaniu, godnym patrona imprezy – B.B. Kinga.

To właśnie dzień urodzin mistrza (15 września) jest od 2005 roku obchodzony w Polsce jako Dzień Bluesa i z tej okazji odbywa się otwocki Blues Bazar.

Co nas czeka w tym roku? Zaczynamy oczywiście od gwiazd. Grupa Bonita & The Blues Shacks istnieje od 1989 roku i jest uznawana za jeden z najlepszych zespołów bluesowych w Europie. Liderami są gitarzysta Andreas Arlt i jego brat Michael – wokalista i harmonijkarz. Sięgają do korzeni gatunku, ale są też otwarci na nowe wezwania.

W Otwocku wystąpią z wyjątkową piosenkarką z RPA Bonitą Niessen, której barwa głosu przypomina Arethę Franklin, Ruth Brown czy Barbary Lynn. Artystka słynie ponadto z wdzięku, elegancji i charyzmy, działając na widzów wręcz hipnotycznie. Czeka nas zatem mieszanka soulu i chicagowskiego bluesa z lat 60. – niezapomniane widowisko! Skład zespołu to: Bonita Niessen – wokal, Andreas Arlt – gitara i wokal, Michael Arlt – wokal i harmonijka, Henning Hauerken – kontrabas, Andre Werkmeister – perkusja, Fabian Fritz – klawisze. Początek o godz. 19.

Nie mniej emocji powinien wzbudzić Malone Sibun Band, którego filarami są dwaj bardzo dobrzy gitarzyści i wokaliści z bogatymi własnymi historiami muzycznymi. To Amerykanin Marcus Malone i Brytyjczyk Innes Sibun, którzy w 2010 roku założyli wspólny zespół, uzupełniając skład o sekcję rytmiczną, czyli bas i perkusję. Grupa powstała ponoć za sprawą przypadkowego spotkania na koncercie, podczas którego obaj panowie odkryli, jak wiele ich łączy.

– Gdy pojawia się okazja, aby zagrać ze wspaniałym muzykiem, który podróżuje po tym samym muzycznym skrzyżowaniu, łapie się ją bez wahania – opowiadał Innes Sibun. Łączy ich m.in. miłość do stylów gry Jimmy’ego Page’a, Jimiego Hendriksa czy Alberta Kinga. Malone Sibun Band obiecują potężną mieszankę rocka, bluesa, soulu i funku. Ta formacja zacznie koncert o godz. 20.30.

W tym roku jedną z gwiazd jest pochodząca z RPA Bonita Niessen

Świetnie wygląda także reprezentacja rodzimej sceny. O godz. 16 festiwal otworzy warszawski Blues Time – zespół dobrze już znany otwockiej publiczności, nie stroniący od boogie, hill country, country ballady, czy rocka. Tworzą go: Krzysztof „Kompot” Domański – harmonijka, Włodek Tyl – klawisze, Zbyszek Jędrzejczyk – gitara akustyczna, cigar box i śpiew, Piotr Głudkowski – bas i Andrzej Kubacki – perkusja.

Około godz. 17.30 na scenę wejdzie polsko-amerykański Chuck Frazier Band. Lider – ciemnoskóry gitarzysta i wokalista z Teksasu, od lat za swój drugi dom uważa Europę, gdzie bywa regularnie i gra w wielu projektach. Formację współtworzy z basistą Jackiem Chruścińskim i perkusistą Arturem Malikiem. Przygotujmy się na energetyczne rodeo!

Targowisko miejskie, Otwock, ul. Batorego,
niedziela, 15.09, godz. 16-22, wstęp wolny

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.