Międzynarodowa integracja

KARCZEW: SUPERDROB ZAPRASZA DO ZABAWY.

III Międzynarodowy SuperFestiwal odbędzie się w hali sportowej Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Karczewie w niedzielę, 15 września. Impreza ma służyć integracji międzynarodowych pracowników zatrudnionych w firmie SuperDrob.

FILIP PYTLAWSKI

Karczewski potentat drobiowy od lat jest wspierany przez międzynarodowych pracowników. Firma korzysta z pomocy firm partnerskich zatrudniających m.in.: Ukraińców, Nepalczyków, Mołdawian, Białorusinów. Różnorodność kultu zainspirowała inicjatorów SuperFestiwalu, który ma ukazywać piękno i specyfikę każdego narodu.

Uczestnicy przedstawiają swoje tradycje, stroje, tańce i sztukę. Te spotkania to także okazja do dobrej zabawy, sportowej rywalizacji i wspólnego biesiadowania. Każdy kraj przygotowuje swoje przysmaki, takie jak: barszcz ukraiński, nepalskie pierożki samosa czy mołdawskie „gołąbki” zawijane w liście winogron. Nie brakuje rzecz jasna polskich frykasów, m.in. grillowanego drobiu i kaszanki. Ubiegłoroczna edycja zgromadziła ponad pół tysiąca uczestników: pracowników, ich rodzin, mieszkańców miasta i gminy Karczew oraz gości. W tym roku na pewno będzie podobnie – tłumnie, kolorowo, radośnie i bardzo smacznie.

SuperDrob S.A. jest uznanym producentem drobiu i dań gotowych sprzedawanych w Polsce oraz eksportowanych do UE i krajów azjatyckich. W Polsce ma cztery zakłady i zatrudnia ponad 2500 osób.

MOSiR Karczew, ul. Bohaterów Westerplatte 55,
niedziela, 15.09, godz. 11-15

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.