Nowe miejsca postojowe i chodniki

PORZĄDKI PRZY UL. WAWERSKIEJ.

Zamiast piachu, dziur i połamanych płyt chodnikowych przy ul. Wawerskiej będą nowe miejsca postojowe i chodnik. W ubiegłym tygodniu wykonawca rozpoczął tam prace.

ALEKSANDRA CZAJKOWSKA

Przy ul. Wawerskiej, od ronda Sybiraków do numeru 8, kierowcy będą mogli w końcu parkować w cywilizowany sposób. A piesi będą mogli
bezpiecznie chodzić. Prace przy budowie nowych miejsc postojowych
już trwają i mają być zakończone do połowy października.

Co powstanie? Od krawędzi jezdni pobocze będzie utwardzone płytami eko. Stary chodnik zostanie zlikwidowany, a w jego miejscu powstanie nowy. Zatoka autobusowa przed sklepem meblowym będzie przebudowana i powstaną tam dodatkowe miejsca parkingowe praktycznie aż pod wjazd i bramę do ZGM-u. Jak powiedział nam prezydent Jarosław Margielski, miasto planuje jeszcze rozszerzyć zakres robót, tak aby dodatkowo wyremontować chodnik aż do sklepu Livio oraz po drugiej stronie ul. Wawerskiej do dawnego budynku stacji kolejki.

Prace miałyby zostać wykonane jeszcze w tym roku.

2 komentarze do “Nowe miejsca postojowe i chodniki

 • 16 września 2019 o 11:01
  Permalink

  Można by też było pomyśleć o ścieżce rowerowej prowadzącej do ścieżki na Turystycznej.

  Odpowiedz
  • 17 września 2019 o 16:14
   Permalink

   Doskonały pomysł, tym bardziej że odkąd mamy ścieżki rowerowe, rowerzyści przestali jeździć ulicą i przenieśli się na chodniki. Naprawdę zrobiło się niebezpiecznie – szczególnie właśnie na Wawerskiej na odcinku od Wiejskiej do ronda. A chodnik po drugiej stronie ulicy niewykorzystany.

   Odpowiedz

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.