Zaświecą oczami?

PIERWSZA NOC KSIĘGARŃ JUŻ W PIĄTEK.

20 września w całej Polsce odbędzie się pierwsza edycja Nocy Księgarń. Jedyną w Otwocku i chyba w całym powiecie księgarnią, która uczestniczy w tej akcji, jest Baja Book. Wśród atrakcji pojawią się ptaki, które kochają noc.

PRZEMEK SKOCZEK


Mamy Noc Muzeów, Noc Bibliotek, teraz czas na księgarnie. Wydarzenie ma na stałe wpisać się do kalendarza ogólnopolskich inicjatyw kulturalnych. Organizatorem akcji jest dystrybutor książek OSDW Azymut, a dofinansowało ją Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Na liście zgłoszonych księgarń jest kilkadziesiąt punktów w całym kraju, w wielu z nich swój udział zapowiedzieli znani pisarze, m.in. Katarzyna Bonda i Szczepan Twardoch. Będą odbywały się spotkania autorskie, koncerty, całonocne czytanie książek, warsztaty literackie.

To świetna okazja do wypromowania księgarń autorskich i niezależnych, takich jak Baja Book w Otwocku, która wróciła właśnie po letniej przerwie z nowym właścicielem, ale niezmienioną ofertą. W piątek księgarnia zaprasza dzieci i rodziców od godz. 19 na spotkanie pt. „Sowie opowieści”. – Poznamy sowie tajemnice. Pooglądamy baśnie malowane światłem księżyca. Zaplanujemy menu na sowie przyjęcie i zrobimy sowie zakładki. Przejrzymy również literaturę poświęconą sowim sprawom oraz stworzymy portrety znanych literackich sów – zapowiada Robert Kabata, szef księgarni.

Zachęcamy dzieci, by wzięły ze sobą sowich pluszowych przyjaciół. Wstęp jest wolny, ale obowiązują zapisy.

Baja Book, ul. Warszawska 32, tel. 508 176 164, http://www.bajabook.pl, piątek, 20.09, godz. 19

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.