My też chcemy świętować!

DNI JÓZEFOWA JUŻ W 2020 ROKU?

Dni gminy obchodzone są w Karczewie, Wiązownie i Celestynowie. Wsie chwalą się dożynkami, owocobraniem i galami, a w Józefowie święta o podobnym charakterze nie są obchodzone. Ma się to jednak zmienić. Radni z komisji kultury zapowiedzieli złożenie wniosku o wprowadzenie do kalendarza imprez Dni Józefowa.

SYLWIA WYSOCKA

Powoli zbliża się koniec tegorocznego sezonu imprez plenerowych, odbyły się święta plonów, mieszkańcy powiatu pożegnali lato. Po mijającym sezonie zabaw pod chmurką radni z komisji oświaty, kultury, zdrowia, opieki społecznej i sportu doszli do wniosku, że również w Józefowie przydałaby się impreza integrująca mieszkańców.

– Letnie koncerty na skwerze Jana Pawła II pokazały, że ludzie potrzebują wydarzeń, na których mogą się spotkać i wspólnie bawić. Ostatnie targi zdrowej żywności pokazały, że nawet mimo deszczowej aury ludzie chcą pobyć razem – mówi radny Jakub Bajtler. – Nie wystarczy zorganizować rocznicy nadania miastu praw miejskich. Warto pomyśleć o cyklicznym wydarzeniu, takim jak Dni Józefowa. Miasta mają swoje święta, gminy wiejskie mają dożynki – to świetna okazja do tego, by razem świętować. Podobną imprezę, z różnorodną muzyką, targami zdrowej żywności i różnymi atrakcjami towarzyszącymi można by zorganizować również u nas – podkreśla radny Bajtler.

Radnym z komisji kultury pomysł przypadł do gustu. Jako potencjalne miejsce imprezy wskazali tereny rekreacyjne Józefovii. Ich zdaniem najlepszym terminem byłby lipiec – miesiąc, w którym Józefów uzyskał prawa miejskie. Komisja oświaty zapowiada podjęcie starań, aby organizacja takiego święta – najprawdopodobniej przez Miejski Ośrodek Kultury – została zaplanowana na 2020 rok.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.