Sąd zmienia adres

NA ROZPRAWĘ DO NOWEJ SIEDZIBY.

Niektóre wydziały Sądu Okręgowego Warszawa-Praga, które mieściły się dotychczas w gmachu przy al. Solidarności 127, zostały już przeniesione do nowej siedziby przy ul. Poligonowej 3 na Gocławiu. Sprawdź, czy nie zmienił się termin twojej rozprawy.

AGNIESZKA JASKULSKA

Od początku września w nowej siedzibie przy ul. Poligonowej 3 funkcjonuje już IV Wydział Cywilny Odwoławczy oraz VII Wydział Pracy i Ubezpieczeń Społecznych. W najbliższych tygodniach do nowej lokalizacji przeniosą się Wydziały Cywilne (I-III) oraz IX Wydział Wizytacyjny Sądu Okręgowego Warszawa-Praga.

W związku z tym zostaną odwołane lub zmienione terminy niektórych rozpraw, a w określonych dniach nie będą działały sekretariaty kilku wydziałów:

  • od 16 do 27 września – IX Wydział Wizytacyjny,
  • od 23 września do 4 października – I Wydział Cywilny,
  • od 30 września do 11 października – II Wydział Cywilny,
  • od 7 do 18 października – III Wydział Cywilny.

Odwołane zostaną także rozprawy (z wyjątkiem spraw o ubezwłasnowolnienie) wyznaczone w terminach:

  • od 16 września do 4 października – dla spraw rozpoznawanych przez
    I Wydział Cywilny,
  • od 23 września do 11 października – dla spraw rozpoznawanych przez II Wydział Cywilny,
  • od 30 września do 18 października – dla spraw rozpoznawanych przez III Wydział Cywilny.

Kolejne rozprawy w wydziałach: I-III Cywilny, IV Cywilny Odwoławczy, VII Pracy i Ubezpieczeń Społecznych odbędą się już w nowej siedzibie praskiego sądu przy ul. Poligonowej 3, o czym uczestnicy postępowań zostaną powiadomieni korespondencyjnie.

W nowej siedzibie funkcjonuje już Biuro Kuratora Okręgowego, a od 30 września rozpocznie prace IX Wydział Wizytacyjny.

– Rozprawy, które zostały wyznaczone odpowiednio: po 4 października dla I Wydziału Cywilnego, po 11 października dla II Wydziału Cywilnego, po 18 października dla III Wydziału Cywilnego odbędą się w wyznaczonych (wcześniej planowanych) terminach, ale już w nowej siedzibie przy ul. Poligonowej 3. Szczegółowe informacje można uzyskać w Biurze Obsługi Interesantów Sądu Okręgowego Warszawa-Praga pod nr tel. 22 440 60 00.

Przeniesienie praskiego sądu do nowej siedziby jest korzystne dla mieszkańców. Gdy praski sąd zwolni pomieszczenia przy al. Solidarności, będzie tam więcej miejsca dla innych wydziałów. Natomiast w nowej siedzibie na Gocławiu znajdzie się więcej sal rozpraw, co spowoduje, że sprawy będą toczyć się szybciej niż dotychczas. Gmach ma być przyjazny dla osób z niepełnosprawnościami. Będzie tam osiem wind i 257 miejsc postojowych.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.