Strażacy na straży trzeźwości

WIĄZOWNA: DRUHOWIE ZATRZYMALI PIJANEGO KIEROWCĘ.

Ponad trzy promile alkoholu miał w organizmie 50-letni mieszkaniec gminy Wiązowna, któremu dalszą jazdę samochodem uniemożliwili druhowie z OSP Malcanów. Brawo!

AGNIESZKA JASKULSKA

Strażacy z OSP Malcanów otrzymali zgłoszenie o wypadku drogowym. Jechali na sygnałach świetlnych i dźwiękowych przez Kąck w gm. Kołbiel. Inni uczestnicy ruchu zjeżdżali z drogi na pobocze, ale 50-letni kierowca osobowego renaulta dziwnie zachowywał się na drodze. Strażacy próbowali ominąć samochód, jednak mężczyzna, który jechał osobówką, wykonywał podejrzane manewry. Strażacy ochotnicy podejrzewali, że mają do czynienia z pijanym kierowcą, i zaczęli działać.

– Gdy renault zatrzymał się, jeden ze strażaków podbiegł do kierowcy, od którego było czuć woń alkoholu. Strażak zabrał kluczyki ze stacyjki. O zdarzeniu powiadomiono policję – mówi nadkom. Daniel Niezdropa z Komendy Powiatowej Policji w Otwocku. Okazało się, że renaultem jechał 50-letni mieszkaniec gm. Wiązowna.

– Mężczyzna był pijany. Miał ponad trzy promile alkoholu w organizmie – zaznacza nadkom. Daniel Niezdropa. I dodaje, że 50-latek odpowie za jazdę w stanie nietrzeźwości, za co grozi mu kara dwóch lat więzienia i utrata uprawnień do kierowania samochodem.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.