Zaskakująca decyzja

LIGA OKRĘGOWA: TRENER ŁUKASZ HASS ODCHODZI Z WISŁY!

Dwa dni po kolejnej ligowej porażce trener beniaminka ligi okręgowej Łukasz Hass postanowił zrezygnować z dalszego prowadzenia Wisły Dziecinów. Szkoleniowiec zakończył pracę z zespołem seniorów po piątkowym meczu z Wichrem Kobyłka.

MARCIN SULIGA

Szok w Dziecinowie. Po zaledwie sześciu kolejkach nowego sezonu rezygnację z dalszej pracy w charakterze trenera złożył szkoleniowiec Wisły Łukasz Hass. Opiekun „Wiślaków” swoją decyzję motywuje słabą grą zespołu.

W pierwszych sześciu meczach beniaminek doznał pięciu porażek i zanotował tylko jedno zwycięstwo.

– To nie była decyzja podjęta pod wpływem impulsu. Już od dłuższego czasu zastanawiałem się nad rezygnacją. Bolały mnie nie tyle ostatnie porażki zespołu, ile styl, w jakim do nich dochodziło – tłumaczy trener Hass. – Zdaję sobie sprawę, że liga okręgowa to coś innego niż klasa A, ale obserwując zespół, cały czas odnosiłem wrażenie, że nie wykorzystujemy swojego potencjału. Próbowałem różnych rzeczy, by pobudzić zawodników do lepszej gry, ale to nie przynosiło skutku. Dlatego kierując się dobrem klubu, uznałem, że być może moje metody się wyczerpały i chłopcy potrzebują jakiegoś wstrząsu czy impulsu, by to zmienić – dodaje szkoleniowiec, który zaledwie kilka miesięcy temu doprowadził Wisłę do największego sukcesu w blisko 25-letniej historii klubu z Dziecinowa, jakim był awans do ligi okręgowej.

Przez ostatni tydzień działacze i piłkarze Wisły starali się namówić trenera Hassa do zmiany decyzji, ale ten zgodził się jedynie poprowadzić zespół w piątkowym spotkaniu z Wichrem Kobyłka. – Mieliśmy rozmowy, w których chłopaki przekonywali mnie, żebym został, ale powiedziałem im, że moja decyzja jest ostateczna i nie zmieni jej nawet dobry wynik meczu w Kobyłce – mówi trener Hass.

– Myślę, że to dobra decyzja, bo nowy trener ma jeszcze dużo czasu i meczów, by zmienić oblicze Wisły i poprawić jej miejsce w tabeli. Jednak drużyna musi prezentować się tak jak w ubiegłym sezonie – dodaje były
już szkoleniowiec Wisły.

Nie licząc meczu w Kobyłce, trener Hass poprowadził Wisłę w 48 spotkaniach ligowych, w których jego zespół zanotował 27 zwycięstw, 11 remisów i 10 porażek.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.