Trzeba będzie dołożyć do śmieci

OTWOCK: KTO ODBIERZE ODPADY?

Urząd miasta szuka firm, które będą odbierać i zagospodarowywać odpady z terenu Otwocka w 2020 roku. Tym razem ogłoszono dwa przetargi na dwa oddzielne zadania.

ALEKSANDRA CZAJKOWSKA

Mimo i tak wysokich opłat za śmieci, jakie w tym roku ponoszą mieszkańcy Otwocka, śmieciowy system się nie zbilansuje i trzeba będzie dołożyć brakującą kwotę z budżetu miasta. Chodzi o kilka milionów złotych!
Czy sytuacja z odpadami poprawi się w 2020 roku? Władze miasta zdecydowały się ogłosić już na początku września przetarg na zagospodarowanie śmieci i drugi na ich odbiór oraz transport do Regionalnej Instalacji Przetwarzania Odpadów Komunalnych. Takie rozwiązanie ma pozwolić m.in. na obniżenie opłat. Dodatkowo prezydent Jarosław Margielski nie rezygnuje z pomysłu sprzedaży mniejszościowych udziałów w spółce Remondis.

– Musimy odblokować zakaz konkurencji. Rozpoczynamy działania zmierzające do budowy PSZOK-u (Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych – przyp. red.) i stacji przeładunkowej na terenie OPWiK przy ul. Kraszewskiego, aby w przyszłości to miejska spółka była za to odpowiedzialna. To pozwoliłoby nam uniezależnić się od zewnętrznych firm – mówi prezydent. Sprzedaż udziałów ma nastąpić jeszcze w tym roku.

12 września prezydent Margielski odwołał z funkcji członka zarządu spółki Remondis Jarosława Wiązowskiego, który reprezentował w niej miasto. – Jak najbardziej pochwalam działalność pana Wiązowskiego. To bardzo dobry pracownik, merytorycznie przygotowany, ale co do zasady nie może być sytuacji, gdy rozpoczynamy procedury wycofania się ze spółki i sprzedaży udziałów. Nie może tego robić ta sama osoba, która przez lata była tam zatrudniona jako dyrektor przez spółkę i jako członek zarządu przez miasto – wyjaśnia Margielski. Tego samego dnia na nowego członka zarządu spółki Remondis prezydent powołał Wiesława Leszkę.  

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.