Trzeba będzie dołożyć do śmieci

OTWOCK: KTO ODBIERZE ODPADY?

Urząd miasta szuka firm, które będą odbierać i zagospodarowywać odpady z terenu Otwocka w 2020 roku. Tym razem ogłoszono dwa przetargi na dwa oddzielne zadania.

ALEKSANDRA CZAJKOWSKA

Mimo i tak wysokich opłat za śmieci, jakie w tym roku ponoszą mieszkańcy Otwocka, śmieciowy system się nie zbilansuje i trzeba będzie dołożyć brakującą kwotę z budżetu miasta. Chodzi o kilka milionów złotych!
Czy sytuacja z odpadami poprawi się w 2020 roku? Władze miasta zdecydowały się ogłosić już na początku września przetarg na zagospodarowanie śmieci i drugi na ich odbiór oraz transport do Regionalnej Instalacji Przetwarzania Odpadów Komunalnych. Takie rozwiązanie ma pozwolić m.in. na obniżenie opłat. Dodatkowo prezydent Jarosław Margielski nie rezygnuje z pomysłu sprzedaży mniejszościowych udziałów w spółce Remondis.

– Musimy odblokować zakaz konkurencji. Rozpoczynamy działania zmierzające do budowy PSZOK-u (Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych – przyp. red.) i stacji przeładunkowej na terenie OPWiK przy ul. Kraszewskiego, aby w przyszłości to miejska spółka była za to odpowiedzialna. To pozwoliłoby nam uniezależnić się od zewnętrznych firm – mówi prezydent. Sprzedaż udziałów ma nastąpić jeszcze w tym roku.

12 września prezydent Margielski odwołał z funkcji członka zarządu spółki Remondis Jarosława Wiązowskiego, który reprezentował w niej miasto. – Jak najbardziej pochwalam działalność pana Wiązowskiego. To bardzo dobry pracownik, merytorycznie przygotowany, ale co do zasady nie może być sytuacji, gdy rozpoczynamy procedury wycofania się ze spółki i sprzedaży udziałów. Nie może tego robić ta sama osoba, która przez lata była tam zatrudniona jako dyrektor przez spółkę i jako członek zarządu przez miasto – wyjaśnia Margielski. Tego samego dnia na nowego członka zarządu spółki Remondis prezydent powołał Wiesława Leszkę.  

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.