Surfowanie przy fontannie

BEZPŁATNY INTERNET NA SKWERZE W CENTRUM.

Na skwerze im. św. Jana Pawła II w centrum Józefowa niedługo będzie można korzystać z bezpłatnego dostępu do internetu. Wszystko dzięki dofinansowaniu, które miasto pozyskało z unijnego projektu Wi-Fi 4EU.

SYLWIA WYSOCKA

fot. Natalia Pepel

Choć jeszcze w ubiegłym roku władze Józefowa były raczej sceptyczne wobec pomysłu uruchomienia bezpłatnego internetu na miejskich skwerach (taką inicjatywę zgłaszał m.in. radny Paweł Kołodziej), teraz idą z duchem czasu.

Na skwerze im. św. Jana Pawła II i w drugiej lokalizacji, która wkrótce zostanie wybrana, mieszkańcy będą mogli korzystać z bezpłatnego Wi-Fi. Będzie to możliwe dzięki bonowi na 15 tys. euro w ramach unijnego programu Wi-Fi 4EU.

Ta inicjatywa ma na celu zapewnienie mieszkańcom i turystom dostępu do wysokiej jakości internetu w całej Unii Europejskiej przez bezpłatne połączenie Wi-Fi w miejscach publicznych, takich jak: parki, place, urzędy, biblioteki i ośrodki zdrowia.

Wiceburmistrz Piotr Gąszcz obiecuje, że dostęp do bezpłatnego internetu zostanie uruchomiony wkrótce. – Sam niedawno byłem przeciwnikiem tego typu rozwiązań na skwerach czy w miejscach publicznych. Jednak okazuje się, że wiele osób nadal korzysta z internetu w sposób okazjonalny w miejscach, gdzie dostęp do sieci jest bezpłatny. Józefów wychodzi naprzeciw tym potrzebom – mówi wiceburmistrz.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.