„Kupiecka” dopiero w marcu

OTWARCIE GALERII W PRZYSZŁYM ROKU.

Prace przy budowie galerii handlowej przy ul. Kupieckiej są już bardzo zaawansowane, co każdy widzi. Termin otwarcia został jednak przesunięty o kilka miesięcy.

ALEKSANDRA CZAJKOWSKA

Otwarcie galerii „Kupieckiej” było planowane na listopad 2019 roku – taka informacja widniała jeszcze w ubiegłym tygodniu na stronie internetowej galeriakupiecka.pl. Jednak wiadomo, że jest już nieaktualna. Nowy termin otwarcia galerii to marzec 2020 roku. Jak powiedział „Linii” Wojciech Krawczyk ze spółki WOT Inwest, która jest inwestorem, chodzi o to, żeby wszyscy najemcy zdążyli przygotować swoje lokale, aby można było otworzyć jednocześnie wszystkie sklepy.

Na powierzchni handlowej ponad 10 tys. m kw. pojawią się m.in. sklepy Media Expert, CCC, Martes Sport, Vistula i Wólczanka oraz centrum zabaw dla dzieci. Będzie też Empik, Top Market z kawiarnią Top Cafe, drogeria Rossmann, Plus GSM (telefonia komórkowa), optyk Vision Express, restauracja (jaka – to na razie tajemnica), KiK z ubraniami i wyposażeniem do domu. Trwają jeszcze negocjacje z markami Wrangler, s.Oliver, Big Star, Tom Tailor, Cross Jeans.

Jeszcze w tym roku ma zmienić się otoczenie wokół galerii. Zostanie rozebrane ogrodzenie i rozpocznie się remont chodnika przy ul. Kupieckiej. Spostrzegawczy mieszkańcy zwrócili już uwagę na elewację budynku, porównując ją z wizualizacją. Pojawiły się nawet głosy, że zamiast elementów drewnianych są malowane. Zapytaliśmy o to inwestora, który uspokaja.

– To są elementy wycinane, robione w nowej technologii. Proszę poczekać z komentarzami na finał prac – powiedział „Linii” Wojciech Krawczyk.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.