Odpust w à Paulo

UROCZYSTOŚĆ KU CZCI PATRONA I ŚWIĘTO PARAFIAN.

Tegoroczny odpust i jarmark w parafii św. Wincentego à Paulo w Otwocku miał charakter szczególny. Nawiązywał do dwóch rocznic ważnych dla Polski. 80-tej rocznicy wybuchu II wojny światowej i 75-tej wybuchu powstania warszawskiego. Jednym z punktów bogatego programu było wspólne śpiewanie patriotycznych pieśni i piosenek.

SYLWIA WYSOCKA

W niedzielę, 29 września najstarsza otwocka parafia świętowała odpust ku czci św. Wincentego à Paulo. Po uroczystej sumie zwieńczonej procesją eucharystyczną odbył się tradycyjny Jarmark św. Wincentego przygotowany jak zwykle z wielką troską przez ks. proboszcza Bogdana Sankowskiego i jego parafian. Tegoroczny jarmark odbył się pod hasłem „Jeszcze Polska nie zginęła”. Z tej okazji jednym z punktów programu był wspaniały występ chóru „Lira” pod kierunkiem Czesława Woszczyka. Chór nie tylko zaprezentował pieśni i piosenki powstańcze i patriotyczne, ale także zachęcił wszystkich obecnych do wspólnego śpiewania.

Przygotowano specjalnie na tę okazję śpiewniki, które były rozdawane uczestnikom jarmarku. Atmosfera dobrej zabawy w gronie parafialnej rodziny towarzyszyła przez cały czas trwania święta. W części muzycznej oprócz chóru „Lira” wystąpiły kapela „Pod Hydrantem”, Andrzej Trzaskowski, zespół Wiejskie Klimaty z Celestynowa, a jako gwiazda wieczoru zespół „Verva” . Przerywnik sportowy wśród muzycznych atrakcji zapewnił Marek Jaworski – gwiazda Freestyle Football, który zaprezentował własne umiejętności i zaprosił wszystkich zainteresowanych na warsztaty.

Na jarmarku w à Paulo nie mogło oczywiście zabraknąć także bardzo lubianych i cenionych stoisk gastronomicznych z pysznymi ciastami, wyrobami z grilla czy smacznym bigosem. Towarzyszyły im punkty handlowe, a także atrakcje dla dzieci w postaci dmuchańców. Ogromnym powodzeniem cieszyła się też loteria fantowa na którą przygotowano aż 400 losów.

Jak co roku było to prawdziwe święto parafii i parafian którzy w ten szczególny dzień chcę ze sobą przebywać i dobrze się bawić.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.