Szczytowy triumf

KLASA A: OKS OTWOCK UCIEKA RESZCIE STAWKI.

PKS Radość miał apetyt by pójść śladem KS Wesoła i jako drugi zespół w lidze odebrać punkty aktualnemu liderowi – OKS Otwock. Mecz na szczycie klasy A zakończył się jednak skromnym zwycięstwem gości.

MARCIN SULIGA

O losach pojedynku na szczycie klasy A zadecydowała akcja z końcówki pierwszej połowy. W 29. minucie – po kombinacyjnie rozegranym rzucie rożnym – Paweł Komorowski dośrodkował piłkę na długi słupek do Dawida Majchrzyka. Pomocnik OKS zgrał ją głową wzdłuż bramki i czyhający
w polu karnym Rafał Długosz wpakował ją do pustej bramki.

– To jest jeden z tych wariantów, które ćwiczymy na treningach. Można powiedzieć, że dziś wyszło to perfekcyjnie – mówi z dumą trener OKS, Piotr Okoński.

W dalszej części spotkania obie drużyny miały okazję by zmienić wynik. Prowadzenie gości mógł podwyższyć Michał Zapaśnik, ale jego strzał zatrzymał się na poprzeczce, a potem sytuacji „sam na sam” nie wykorzystał Radosław Soszka. Natomiast w drugiej połowie okazji na wyrównanie nie wykorzystał rezerwowy PKS – Marcin Pazgier.

– To był moment, kiedy mogliśmy odwrócić przebieg spotkania. Myślę, że OKS w tych ostatnich minutach dążyłby do zdobycia zwycięskiej bramki, co otworzyłoby przed nami okazję do kontry – twierdzi trener PKS, Łukasz Stasiuk. – Druga połowa na pewno była lepsza w naszym wykonaniu niż pierwsza. Przed przerwą próbowaliśmy opanować grę w środku pola co nam zupełnie nie wyszło. W drugiej już uporządkowaliśmy grę i wyglądało to lepiej. Jedyne czego zabrakło to bramka wyrównująca – dodaje Stasiuk.

– Chcieliśmy od początku spotkania narzucić własny styl gry i zdominować przeciwnika. Fragmentami nam się to udawało bardziej, a fragmentami mniej, ale wydaje mi się, że przewaga optyczna należała jednak do nas. Wygraliśmy zasłużenie, ale zabrakło drugiej bramki, która wcześniej uspokoiła by sytuację – dodaje trener Okoński.

  • PKS Radość – OKS Otwock 0:1 (0:1)
    Bramka; Rafał Długosz (29.)
    Radość: Dolecki – Jarosiewicz, Rychlewski, Romaszko, Jaroszewski, Orliński (61. Pazgier), Pliszka (64. Godlewski), Nawoczyński (80. Bogusz), A. Kociński, Musiał (82. Nachiło), Trąbiński (69. Trzaskowski)
    OKS: Goleń – Komorowski (86. Napieralski), Rosłonek, Długosz, Piotrzkowicz, Gałązka, Majchrzyk, M. Zapaśnik, Napieraj (62. A. Zapaśnik), Bąk (61. Łączyński), Soszka (62. Kuca)

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.