Szczytowy triumf

KLASA A: OKS OTWOCK UCIEKA RESZCIE STAWKI.

PKS Radość miał apetyt by pójść śladem KS Wesoła i jako drugi zespół w lidze odebrać punkty aktualnemu liderowi – OKS Otwock. Mecz na szczycie klasy A zakończył się jednak skromnym zwycięstwem gości.

MARCIN SULIGA

O losach pojedynku na szczycie klasy A zadecydowała akcja z końcówki pierwszej połowy. W 29. minucie – po kombinacyjnie rozegranym rzucie rożnym – Paweł Komorowski dośrodkował piłkę na długi słupek do Dawida Majchrzyka. Pomocnik OKS zgrał ją głową wzdłuż bramki i czyhający
w polu karnym Rafał Długosz wpakował ją do pustej bramki.

– To jest jeden z tych wariantów, które ćwiczymy na treningach. Można powiedzieć, że dziś wyszło to perfekcyjnie – mówi z dumą trener OKS, Piotr Okoński.

W dalszej części spotkania obie drużyny miały okazję by zmienić wynik. Prowadzenie gości mógł podwyższyć Michał Zapaśnik, ale jego strzał zatrzymał się na poprzeczce, a potem sytuacji „sam na sam” nie wykorzystał Radosław Soszka. Natomiast w drugiej połowie okazji na wyrównanie nie wykorzystał rezerwowy PKS – Marcin Pazgier.

– To był moment, kiedy mogliśmy odwrócić przebieg spotkania. Myślę, że OKS w tych ostatnich minutach dążyłby do zdobycia zwycięskiej bramki, co otworzyłoby przed nami okazję do kontry – twierdzi trener PKS, Łukasz Stasiuk. – Druga połowa na pewno była lepsza w naszym wykonaniu niż pierwsza. Przed przerwą próbowaliśmy opanować grę w środku pola co nam zupełnie nie wyszło. W drugiej już uporządkowaliśmy grę i wyglądało to lepiej. Jedyne czego zabrakło to bramka wyrównująca – dodaje Stasiuk.

– Chcieliśmy od początku spotkania narzucić własny styl gry i zdominować przeciwnika. Fragmentami nam się to udawało bardziej, a fragmentami mniej, ale wydaje mi się, że przewaga optyczna należała jednak do nas. Wygraliśmy zasłużenie, ale zabrakło drugiej bramki, która wcześniej uspokoiła by sytuację – dodaje trener Okoński.

  • PKS Radość – OKS Otwock 0:1 (0:1)
    Bramka; Rafał Długosz (29.)
    Radość: Dolecki – Jarosiewicz, Rychlewski, Romaszko, Jaroszewski, Orliński (61. Pazgier), Pliszka (64. Godlewski), Nawoczyński (80. Bogusz), A. Kociński, Musiał (82. Nachiło), Trąbiński (69. Trzaskowski)
    OKS: Goleń – Komorowski (86. Napieralski), Rosłonek, Długosz, Piotrzkowicz, Gałązka, Majchrzyk, M. Zapaśnik, Napieraj (62. A. Zapaśnik), Bąk (61. Łączyński), Soszka (62. Kuca)

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.