Krzysztof Paśnik nowym szefem chirurgii

Zmiana w szpitalu przy ul. Batorego

Kolejna zmiana kadrowa w Powiatowym Centrum Zdrowia. Od początku września funkcję kierownika oddziału chirurgii w szpitalu przy ul. Batorego w Otwocku pełni prof. dr hab. nauk medycznych Krzysztof Paśnik. Zastąpił na tym stanowisku lek. med. Pawła Sawińskiego

SYLWIA WYSOCKA

Prof. dr hab. n. med. Krzysztof Paśnik jest specjalistą w zakresie chirurgii ogólnej, onkologicznej i bariatrycznej (zmniejszanie żołądka – przyp. red.). Ukończył Wydział Lekarski Wojskowej Akademii Medycznej w Łodzi, do końca ubiegłego roku był kierownikiem Kliniki Chirurgicznej, Onkologicznej, Metabolicznej i Torakochirurgii CSK MON WIM. Od 1993 roku zajmuje się chirurgicznym leczeniem otyłości. Jest pionierem w dziedzinie wprowadzania nowoczesnych technik chirurgicznych w tym zakresie. Założył Fundację Polska Szkoła Bariatrii, której celem jest szkolenie zespołów zajmujących się profesjonalnym przygotowaniem chorych do operacji i opieką pooperacyjną.

W 1998 roku Krzysztof Paśnik zrobił specjalizację z chirurgii onkologicznej. W tym zakresie zajmuje się leczeniem chirurgicznym nowotworów przewodu pokarmowego, zwłaszcza jelita grubego, żołądka i tarczycy. Jest specjalistą w zakresie wykorzystywania małoinwazyjnych technik laparoskopowych w operacjach na przewodzie pokarmowym. Napisał, bądź jest współautorem, ponad 250 prac opublikowanych w pismach krajowych i zagranicznych.

Do maja 2019 roku był prezesem Towarzystwa Chirurgów Polskich. W trakcie lat swojej kariery Paśnik był także m.in. Konsultantem Krajowym ds. Obronności w Dziedzinie Chirurgii Ogólnej oraz Konsultantem Wojskowej Służby Zdrowia w Dziedzinie Chirurgii Ogólnej, Onkologii i Torakochirurgii. Pełnił funkcję Przedstawiciela Wojskowej Służby Zdrowia w Internationale Committet Military of Medicine.

One thought on “Krzysztof Paśnik nowym szefem chirurgii

  • 11 grudnia 2019 o 09:45
    Permalink

    Przede wszystkim Wspaniały Człowiek !

    Odpowiedz

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.