Nowy inżynier ruchu

Ze stanowiskiem powiatowego inżyniera ruchu drogowego żegna się Mariusz Bogdański. Od połowy października zastąpi go Marek Augustyniak, który wcześniej pracował m.in. jako inspektor w Mazowieckim Urzędzie Wojewódzkim

SYLWIA WYSOCKA

Starostwo Powiatowe w Otwocku 18 września opublikowało wyniki naboru na stanowisko inspektora w Wydziale Komunikacji i Transportu. Rekrutację przeszedł pomyślnie Marek Augustyniak z Wiązowny, który ma odpowiednie kwalifikacje i podczas testu osiągnął najwyższy wynik, wykazując się bogatą wiedzą merytoryczną oraz wiedzą dotyczącą powiatu otwockiego. Również rozmowa kwalifikacyjna potwierdziła duże doświadczenie zawodowe kandydata w zakresie organizacji ruchu i zarządzania drogami. W podpisanym przez starostę Cezarego Łukaszewskiego uzasadnieniu wyboru czytamy m.in.: „Posiadana ogromna wiedza merytoryczna oraz ogromne doświadczenie zawodowe pozwolą Markowi Augustyniakowi na podjęcie pracy na proponowanym stanowisku oraz sprawne działanie w obrębie zadań realizowanych przez Wydział Komunikacji i Transportu”.

Jak udało się nam dowiedzieć, 14 października Marek Augustyniak obejmie obowiązki powiatowego inżyniera ruchu. Zajmujący to stanowisko Mariusz Bogdański ma wesprzeć go w pracy w wydziale.

– Bardzo się cieszę, że taka osoba jak Marek Augustyniak zechciała do nas dołączyć, zwłaszcza że ma bogate doświadczenie zawodowe w dużo większej jednostce administracyjnej, jaką jest Warszawa – komentuje wicestarosta Krzysztof Kłósek.

Marek Augustyniak od 2014 roku pracował jako inspektor wojewódzki w Mazowieckim Urzędzie Wojewódzkim w Warszawie. Wcześniej był zatrudniony m.in. w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego i Ośrodku Szkolenia Kierowców „AUGUSTA” w Warszawie. Do jego obowiązków należał m.in. nadzór nad zarządzaniem ruchem drogowym na drogach wojewódzkich, powiatowych, gminnych, publicznych oraz wewnętrznych. Jest absolwentem m.in. Wyższej Szkoły Administracyjno-Społecznej w Warszawie, ukończył też studia podyplomowe w zakresie bezpieczeństwa ruchu drogowego na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.