Czyste powietrze w urzędzie

EKOLOGICZNY PUNKT KONSULTACYJNY.

W józefowskim urzędzie miasta od 2 października działa punkt konsultacyjny programu „Czyste powietrze”. Wykwalifikowany konsultant pomoże m.in. wypełnić wniosek o dofinansowanie.

SYLWIA WYSOCKA

Władze Józefowa podpisały porozumienie z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie o współpracy przy realizacji programu „Czyste powietrze”.

Dzięki temu w urzędzie otwarto punkt konsultacyjny, w którym można dowiedzieć się, co oferuje program, oraz na miejscu wypełnić wniosek o dofinansowanie.

Punkt działa od środy, 2 października w godzinach pracy urzędu. Mieści się w budynku A urzędu miasta (poziom -1). Jest czynny dwa razy w tygodniu – w poniedziałki od godz. 14 do 17 (z możliwością przedłużenia pracy o godzinę w przypadku dużej liczby interesantów) i w środy od godz. 9 do 12. Wskazane jest wcześniejsze umówienie się telefoniczne pod numerem 22 779 00 39 na określoną godzinę, zwłaszcza jeżeli nie chodzi tylko o udzielenie informacji, lecz także o uzyskanie potrzebnej pomocy przy wypełnianiu wniosku.

– W naszym interesie jest, aby mieszkańcy mogli załatwić wiele formalności związanych z programem bezpośrednio w urzędzie. Można składać wnioski, mamy przeszkolonego pracownika, który będzie pomagał je wypełniać, żeby skutecznie otrzymać pieniądze – mówi burmistrz Marek Banaszek.

Program „Czyste powietrze” oferuje dofinansowanie wymiany starych i nieefektywnych pieców węglowych na nowoczesne źródła ciepła, które spełniają najwyższe normy, np. węzeł cieplny, pompę ciepła, kocioł gazowy kondensacyjny, kocioł olejowy kondensacyjny, ogrzewanie elektryczne, kocioł na paliwo stałe (węgiel, biomasa).

Dofinansowanie obejmuje także przeprowadzenie niezbędnych prac termomodernizacyjnych budynku.

Punkt będzie czynny:

  • w poniedziałki od godz. 14 do 17 (z możliwością przedłużenia pracy o godzinę w przypadku dużej liczby interesantów),
  • w środy od godz. 9 do 12. Na określoną godzinę można umówić się, dzwoniąc pod numer tel. 22 779 00 39.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.