Sport musi łączyć

Już w najbliższą niedzielę, 6 października na terenie Zespołu Szkół Ekonomiczno-Gastronomicznych im. Stanisława Staszica w Otwocku odbędą się VI Powiatowe Igrzyska Osób z Niepełnosprawnością.

MARCIN SULIGA

Zaproszenia do uczestnictwa w paraolimpiadzie skierowano do młodzieży i dorosłych uczęszczających do dziewięciu placówek terapeutyczno-oświatowych z powiatu otwockiego.

Każdy z zaproszonych ośrodków ma wystawić do rywalizacji 25-osobową reprezentację, co daje łącznie 210 uczestników. Zawodnicy będą rywalizować w 11 konkurencjach sportowych.

Celem imprezy jest aktywne spędzenie czasu przez wszystkich uczestników, podnoszenie sprawności fizycznej osób niepełnosprawnych, a także ich integracja i popularyzacja sportu. W trakcie imprezy przewidziane są dodatkowe wydarzenia, takie jak warsztaty plastyczne, zabawkarskie czy wikliniarskie. Imprezę uświetni też występ wokalisty zespołu Volver – finalisty programu „Idol” Mariusza Totoszki.

VI Powiatowe Igrzyska Osób z Niepełnosprawnością odbywają się pod patronatem Polskiego Komitetu Paraolimpijskiego. Igrzyska będą miały również akcent charytatywny związany z rozbudową ośrodka Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną w Otwocku, który jest głównym organizatorem zawodów. Współorganizatorem jest powiat otwocki. Rozpoczęcie imprezy,
otwartej dla wszystkich mieszkańców Otwocka, przewidziano na godzinę 10. Patronem medialnym zawodów została „Linia Otwocka”.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.