Sport musi łączyć

Już w najbliższą niedzielę, 6 października na terenie Zespołu Szkół Ekonomiczno-Gastronomicznych im. Stanisława Staszica w Otwocku odbędą się VI Powiatowe Igrzyska Osób z Niepełnosprawnością.

MARCIN SULIGA

Zaproszenia do uczestnictwa w paraolimpiadzie skierowano do młodzieży i dorosłych uczęszczających do dziewięciu placówek terapeutyczno-oświatowych z powiatu otwockiego.

Każdy z zaproszonych ośrodków ma wystawić do rywalizacji 25-osobową reprezentację, co daje łącznie 210 uczestników. Zawodnicy będą rywalizować w 11 konkurencjach sportowych.

Celem imprezy jest aktywne spędzenie czasu przez wszystkich uczestników, podnoszenie sprawności fizycznej osób niepełnosprawnych, a także ich integracja i popularyzacja sportu. W trakcie imprezy przewidziane są dodatkowe wydarzenia, takie jak warsztaty plastyczne, zabawkarskie czy wikliniarskie. Imprezę uświetni też występ wokalisty zespołu Volver – finalisty programu „Idol” Mariusza Totoszki.

VI Powiatowe Igrzyska Osób z Niepełnosprawnością odbywają się pod patronatem Polskiego Komitetu Paraolimpijskiego. Igrzyska będą miały również akcent charytatywny związany z rozbudową ośrodka Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną w Otwocku, który jest głównym organizatorem zawodów. Współorganizatorem jest powiat otwocki. Rozpoczęcie imprezy,
otwartej dla wszystkich mieszkańców Otwocka, przewidziano na godzinę 10. Patronem medialnym zawodów została „Linia Otwocka”.

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.