Hłasko, Klotka i olbrzymy

POWIAT: NOC BIBLIOTEK JUŻ W SOBOTĘ.

„Znajdźmy wspólny język” – tak brzmi hasło V edycji ogólnopolskiej akcji Noc Bibliotek, która odbędzie się w sobotę, 5 października. Biorą w niej udział także placówki z naszego powiatu i terenu linii otwockiej.

Noc Bibliotek to wielkie święto bibliotek i czytania. Ogólnopolska akcja
w niekonwencjonalny sposób zachęca do korzystania z zasobów tych
instytucji. Promocja ich jako miejsc dla osób w każdym wieku, wspólnych
i łączących ludzi. Bierze w niej udział blisko 1600 bibliotek w całej Polsce: publicznych, szkolnych, pedagogicznych, uczelnianych, parafialnych, szpitalnych itd. Organizatorzy akcji zapewniają wiele gotowych propozycji związanych z uatrakcyjnieniem wydarzeń. Na stronie internetowej, na tzw. Półce z pomysłami, „leżą” m.in.: scenariusze warsztatów, gier, spotkań, spacerów, zabaw plastycznych, turniejów, a nawet podpowiedzi do stworzenia pokojów zagadek. Jest z czego czerpać. Oto, co dzieje się na naszym podwórku.

KARCZEW

Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna, ul. Widok 2
W planie są gry i zabawy językowe z dziećmi, komiksowe warsztaty oraz pokaz filmu familijnego na podstawie komiksu „Ptyś i Bill”. Część dla dzieci zaczyna się o godz. 17. Od godz. 21 zapraszamy dorosłych, wśród atrakcji będzie m.in. Flirt z Markiem Hłaską – test wiedzy o pisarzu i jego twórczości związany z 50. rocznicą jego śmierci.

CELESTYNÓW

Biblioteka Publiczna w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu, ul. Regucka 1
Wieczór rozpocznie spotkanie autorskie Ewy Chotomskiej – pisarki, autorki tekstów piosenek dla dzieci, scenarzystki. To ona w 1983 roku założyła dziecięcy zespół Fasolki, występowała w programie telewizyjnym „Tik-Tak” jako Ciotka Klotka. Odbędą się również zajęcia warsztatowe z teleskopami. Uwaga! Akcja odbędzie się w hali sportowej przy ul. Koprowskiego 2. Początek o godz. 17.

SOBIENIE-JEZIORY

Gminna Biblioteka Publiczna, Duży Rynek 25
Tu wydarzenie zaczyna się już o godz. 15 od baśniowych zabaw z animatorem. O godz. 17 polecamy spotkanie z podróżnikiem i nauczycielem Piotrem Gajgierem, a o godz. 18 wieczór poetycki z Barbarą Karpisz-Droszczak. Na finał zaplanowano ognisko.

WAWER

Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Wawer, Wypożyczalnia nr 26, ul. Błękitna 32
Wieczór upłynie pod hasłem „Wieczór słowiański”. Najpierw w programie są baśnie i klechdy Karawany Opowieści o olbrzymach i demonach słowiańskich. Następnie pokaz filmów z cyklu „Legendy polskie” według
Allegro (Smok, Twardowsky, Twardowsky 2.0, Operacja Bazyliszek i Jaga), Stoliczek Szeptuchy, czyli napary i herbatki ziołowe oraz jesienne warsztaty plastyczne dla dzieci. Wszystko to w godz. od 18 do 22.

OTWOCK

W stolicy powiatu w akcję zaangażowały się tylko trzy biblioteki szkolne: w SP nr 6 (wystawa, gra „Podróż po krajach świata”), SP nr 2 (czytanie książek, zabawy, quizy) oraz LO im. Słowackiego (prezentacja ulubionych książek, nowości wydawniczych, spotkanie z poetką, gry literackie, warsztaty pisania).

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.