Strefa płatnego parkowania w centrum Otwocka już od połowy listopada?

Władze Otwocka zamierzają kupić pięć nowych parkomatów i dwa przenośne terminale kontrolerskie, aby jeszcze w tym roku wprowadzić na terenie miasta strefę płatnego parkowania.

ALEKSANDRA CZAJKOWSKA

Przymiarki do płatnego parkowania w centrum Otwocka trwają w zasadzie od początku roku. Po długich dyskusjach na komisjach rady miasta, pod koniec maja radni podjęli stosowną uchwałę. W połowie sierpnia trzeba było jednak wprowadzić do niej zmiany w związku z uwagami, jakie miał nadzór prawny wojewody. Uchwała jest już prawomocna, teraz czekamy na działania urzędu.

W piątek, 27 września ogłoszono zapytanie ofertowe na zakup i zainstalowanie nowych parkomatów z opro- gramowaniem wraz z urządzeniami do prowadzenia czynności techniczno-organizacyjnych dla strefy płatnego parkowania. Parkomaty muszą być wyposażone w czytniki do zbliżeniowej płatności kartą bankomatową. Oferty można składać do
14 października.

– Gdy tylko wybierzemy firmę, która zaoferuje parkomaty, niezwłocznie przystąpimy do pracy – mówi „Linii” wiceprezydent Paweł Walo. Od podpisania umowy wykonawcą ma 21 dni na realizację zadania. Miasto ze swojej strony musi jeszcze wprowadzić odpowiednie oznakowanie na parkingach. Od kiedy więc zacznie obowiązywać w Otwocku strefa płatnego parkowania?

– Połowa listopada jest realnym terminem – prognozuje wiceprezydent. Sprawdzaniem, czy kierowcy ponoszą opłaty w wyznaczonych miejscach, ma zajmować się pracownik urzędu miasta.

Strefą płatnego parkowania zostaną objęte parkingi przy ulicach: Staszica, Pod Zegarem, Andriollego oraz Powstańców Warszawy i Kupieckiej. Pieniądze z płatnego parkowania będą przeznaczone na naprawę i budowę dróg w Otwocku.

Pierwsze 45 minut postoju będzie bezpłatne. Za pierwszą godzinę parkowania zapłacimy 2 zł 50 gr, za drugą 3 zł, za trzecią 3 zł 50 gr, a za każdą kolejną 2 zł 50 gr. Opłata będzie pobierana w dni robocze, od poniedziałku do piątku w godz. od 8 do 18. W pozostałe dni, święta oraz 2 maja, 24 i 31 grudnia parkowanie ma być bezpłatne.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.