Wysypisko śmieci na podwórku

INTERWENCJA „LINII OTWOCKIEJ”.

Przed budynkiem przy ul. Szlacheckiej w Otwocku można znaleźć prawie wszystko, co jest potrzebne do wyposażenia mieszkania. Taki śmietnik zrobił lokatorom jeden z sąsiadów, który urządził tu sobie wysypisko.

ALEKSANDRA CZAJKOWSKA

Widok przed budynkiem jest odstraszający. Składowane tu są fotele, zniszczona kanapa, szafki i wiele innych zużytych, niepotrzebnych rzeczy. Nikomu nie przeszkadza bałagan, który tu jest.

Nasz Czytelnik nie mógł jednak przejść obok tego obojętnie. Pan Grzegorz często tamtędy przejeżdża i widział, że od prawie roku góra śmieci rośnie. Budynek przy ul. Szlacheckiej w Otwocku należy do Zarządu Gospodarki Mieszkaniowej (ZGM). Jeden z jego mieszkańców urządził sobie wysypisko śmieci na podwórku, gromadząc tam różne rzeczy.

Nasz Czytelnik dzwonił w tej sprawie do wydziału ochrony środowiska w urzędzie miasta. Na miejsce został wysłany ekopatrol, ale jak mówi pan Grzegorz, po tej wizycie na podwórku nic się nie zmieniło. Poprosił o interwencję redakcję „Linii”.

Skontaktowaliśmy się z wiceprezydentem Otwocka Pawłem Walo, któremu podlegają wydział ochrony środowiska i ekopatrol. Zapewnił nas, że zajmie się sprawą. Mieszkańcowi, który zrobił wysypisko śmieci, wyznaczono termin, do kiedy ma uprzątnąć bałagan. Pod koniec października sprawdzimy, czy władze miasta tego dopilnowały.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.