Nowa czytelnia plenerowa przy Miejskiej Bibliotece Publicznej w Otwocku

Rozpoczęła się budowa nowej czytelni plenerowej przy Miejskiej Bibliotece Publicznej w Otwocku. Czytelnicy będą mogli z niej korzystać już w listopadzie. Projekt jest realizowany w ramach konkursu dobrosąsiedzkiego Polskich Sieci Elektroenergetycznych „WzMOCnij swoje otoczenie”.

PRZEMEK SKOCZEK

Nowa zielona przestrzeń przy ulicy Żeromskiego 16 stanie się ważnym lokalnym ośrodkiem życia społecznego. Z czytelni będą mogli korzystać zarówno okoliczni mieszkańcy, jak i uczniowie, którzy regularnie biorą udział w dodatkowych zajęciach organizowanych przez bibliotekę.

MBP w Otwocku planuje wykorzystać nowe miejsce do promocji czytelnictwa w ramach warsztatów tematycznych, odczytów, wieczorków poetyckich. Czytelnia będzie bezpłatna i ogólnodostępna, a każdy mieszkaniec może zgłosić do biblioteki swój pomysł na wykorzystanie i rozwój projektu w kolejnych miesiącach.

W ramach budowy czytelni plenerowej powstaną fundamenty pod elementy małej architektury, zostaną wysiane trawniki i ułożone ścieżki. Kolejnym etapem będzie zaaranżowanie przestrzeni i jej wyposażenie w meble, stojaki na książki i gazety. Między alejkami spacerowymi umieszczone będą ławki, stoliki, miejsca do leżenia i siedzenia.

Partnerami projektu są Urząd Miasta w Otwocku, Szpital MSWiA w Otwocku, Uniwersytet III Wieku oraz tygodnik „Linia Otwocka”. Konkurs „WzMOCnij swoje otoczenie” to inicjatywa Polskich Sieci Elektroenergetycznych – krajowego operatora systemu przesyłowego. Jego celem było wyłonienie najlepszych projektów związanych z rozwojem lokalnej infrastruktury, aktywizacją życia społecznego i kulturalnego oraz finansowe wsparcie w ich wdrożeniu w gminach, na terenie których jest zlokalizowana lub budowana infrastruktura przesyłowa.

Na terenie gminy Otwock PSE realizują projekt inwestycyjny budowy linii 400 kV relacji Kozienice–Miłosna. Dzięki tej inwestycji zwiększy się niezawodność dostaw energii w północno-wschodniej i centralnej Polsce i będzie możliwe bezpieczne wyprowadzenie mocy z Elektrowni Kozienice.

Więcej informacji o działalności organizatora konkursu znajduje się na stronie raport.pse.pl.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.