Otwock: Ruszyła przebudowa ul. Powstańców Warszawy

Zmiany w centrum Otwocka stają się faktem. W ubiegłym tygodniu rozpoczął się pierwszy etap prac przy przebudowie ul. Powstańców Warszawy, która ma być wizytówką miasta

ALEKSANDRA CZAJKOWSKA

Dwa nowe ronda, chodniki z granitowej kostki, nowe krawężniki, połączenie ścieżek rowerowych, ozdobne lampy i przede wszystkim dużo zieleni, także w pasie drogowym. Tak ma wyglądać po przebudowie ul. Powstańców Warszawy w centrum Otwocka. W ubiegłym tygodniu prezydent Jarosław Margielski podpisał umowę z firmą Tomiraf, która wygrała przetarg (ofertą za 471 tys. 417 zł) na przebudowę chodników przy tej ulicy. Inwestycja będzie realizowana w ramach zadania budżetowego polegającego na przebudowie pasa drogowego przy ulicach: Powstańców Warszawy, Staszica, Karczewskiej, Andriollego i Orlej.

Jest to pierwszy etap prac, który rozpoczął się w piątek, 11 października i ma zakończyć się jeszcze w tym roku. Roboty będą prowadzone przy ul. Powstańców Warszawy po stronie niedokończonej galerii, dalej przy tzw. małpim gaju, czyli skwerze VII Pułku Ułanów, aż do przejścia dla pieszych przy figurze Chrystusa przy poczcie i postoju taxi. Na to zadanie w budżecie zapisano 700 tys. zł. W przyszłym roku ma być przebudowana druga strona ulicy. Trzeci etap prac zakłada budowę nowych rond (na skrzyżowaniu ulic Powstańców Warszawy i Andriollego oraz ul. Powstańców Warszawy z ul. Orlą).

W centrum miasta ma być też więcej zieleni, która dzięki podświetleniu będzie odpowiednio wyeksponowana. Wzdłuż ul. Powstańców Warszawy od ronda Sybiraków po prawej i lewej stronie zaplanowane są ciągi zieleni, nasadzenia w postaci drzew i pas środkowy także wypełniony roślinnością. Poza tym będzie wybudowane nowe odwodnienie i zostanie przebudowana linia oświetlenia ulicznego. Po obu stronach ul. Powstańców Warszawy staną stylizowane lampy. Znikną też biało-czerwone słupki przy niedokończonej galerii, tzw. wielkiej dziurze, i wybrakowany żywopłot. Pierwsze efekty tych zmian będzie można zobaczyć jeszcze w tym roku. 

4 komentarze do “Otwock: Ruszyła przebudowa ul. Powstańców Warszawy

 • 14 października 2019 o 10:49
  Permalink

  Czy na ogrodzeniu wokół Wielkiej Dziury jest jeszcze napis „Tutaj wylądowało UFO”? Jeżeli nie, to proponuję go przywrócić.

  Odpowiedz
 • 15 października 2019 o 07:30
  Permalink

  Brawa dla prezydenta p.Margielskiego . Wreszcie coś pozytywnego zaczyna się dziać w Otwocku .Oby więcej takich wiadomości !

  Odpowiedz
 • 15 października 2019 o 13:12
  Permalink

  Brawo za połączenie ścieżek rowerowych. Jak się domyślam ścieżka wzdłuż Staszica będzie połączona z tą wzdłuż Andriollego? Ta asfaltowa ścieżka wzdłuż Andriollego kończy się potem przy Sosnowej, potem 100m rowerzyści jadą ulicą, i dalej, za Poniatowskiego, jest chodnik pieszo-rowerowy aż do Filipowicza. Potem wzdłuż parku rowerzyści znów powinni jechać ulicą, a za Pułaskiego powinni wjechać na ładną ścieżkę rowerową wzdłuż cmentarza. Mam nadzieję, że kiedyś te ścieżki zostaną połączone.

  Odpowiedz
 • 15 października 2019 o 13:50
  Permalink

  może za mało poruszam się po tej części miasta, bo przecież dwa razy dziennie to mało. Dla mnie większym problemem jest skrzyżowanie z Hożą. Ilość wypadków też na to wskazuje. Skręt autobusów, przejścia przy samym skrzyżowaniu, przejechanie chociażby przez Andriollego na drugą stronę w kierunku urzędu graniczy z cudem. Ale mówię, może za mało znam problem.
  A i tak, jak przyjedzie tir do Rossmanna to i tak stanie na środku ulicy i zablokuje wszystko

  Odpowiedz

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.