Szpital wypowiada kontrowersyjną umowę o restrukturyzacji

Zarząd Powiatowego Centrum Zdrowia w Otwocku rozwiązuje umowę o restrukturyzacji długu szpitala powiatowego przy ul. Batorego. Jak informuje starosta Cezary Łukaszewski, powodem podjęcia takiej decyzji był m.in. brak satysfakcjonujących efektów działań firmy.

ALEKSANDRA CZAJKOWSKA

Restrukturyzacją długu szpitala zajmuje się firma BFAG sp. z o.o., która została wyłoniona w niejasnych okolicznościach przez poprzednie władze PCZ. Sprawa jest przedmiotem postępowania sądowego. W czwartek, 10 października, starosta otwocki poinformował, że szpital jest w trakcie rozwiązywania umowy o restrukturyzacji długu.

– Prezes Ewa Pełszyńska poinformowała firmę, że rozwiązujemy umowę. Jako powód podała m.in. to, że nie zdaje ona sprawozdań z efektów swoich działań. Do tego firma był zobligowana, bo dzięki temu wiedzielibyśmy, jakie działania podejmuje – mówi w rozmowie z „Linią” Cezary Łukaszewski.

– Firma pobiera wynagrodzenie (ok. 8 tys. zł miesięcznie), prowadzi rozmowy, ale nie wiadomo, z kim i jaki efekt przynoszą. Dlatego obecnie sami podejmujemy negocjacje z firmami, które są naszymi największymi wierzycielami, ale nie możemy robić tego dwutorowo – bo ktoś formalnie pobiera za to wynagrodzenie, a my musimy robić to samo. Spodziewamy się, że jeśli dojdzie do rozwiązania umowy, która wiązała nas z firmą na pięć lat, możemy spotkać się w sądzie, żeby odzyskać dotychczas wypłacone pieniądze. Ponadto musimy znaleźć kolejny podmiot, który przeprowadzi proces restrukturyzacji zadłużenia szpitala – tłumaczy starosta. I podkreśla, że to jest bardzo złożony problem, ale władze są dobrej myśli.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.