Dodatkowe miejsca postojowe na Morskim Oku

PARKING PO KOSZTACH.

Parking przy ul. Generalskiej, z którego korzystają mieszkańcy osiedla Morskie Oko, zostanie powiększony. Jeszcze w tym roku powstanie ok. 70 dodatkowych miejsc do parkowania samochodów.

ALEKSANDRA CZAJKOWSKA

Ogrodzenie obok istniejącego parkingu zostanie cofnięte, tak aby powstały dodatkowe miejsca postojowe

Zapotrzebowanie na miejsca postojowe na Morskim Oku jest ogromne. Budowa nowego parkingu to duży koszt, na który obecnie miasto nie może sobie pozwolić. Jednak prezydent Jarosław Margielski zaproponował rozwiązanie nieobciążające zbytnio budżetu miasta, które jednak znacznie ułatwi życie mieszkańcom osiedla.

Chodzi o poszerzenie istniejącego parkingu przy ul. Generalskiej na odcinku od ul. Hallera do ul. Kuklińskiego w stronę ogrodzonego terenu OPWiK. Ogrodzenie zostanie przesunięte o ok. siedem metrów, dzięki czemu będzie można parkować prostopadle po obu stronach. Powstały w ten sposób teren zostanie podniesiony i utwardzony, a przy ul. Generalskiej będzie nowe ogrodzenie. To wszystko będzie kosztować 70 tys. zł. Rada miasta wprowadziła to zadanie do realizacji jeszcze w tym roku.

– To kolejna tego typu inwestycja, gdy po kosztach rozwiązujemy problemy komunikacyjne i parkingowe. Pierwszą było rondo na skrzyżowaniu ulic Pułaskiego i Poniatowskiego – mówi Margielski.

– Prezydentowi udało się dojść do porozumienia z Lasami Państwowymi w sprawie użyczenia terenu. Dzięki temu możemy w końcu zrealizować ten pomysł. Mieszkańcy potrzebują dodatkowych miejsc parkingowych. Poprzednia władza sprzedała teren pod bloki deweloperowi, nie uwzględniając miejsc parkingowych – mówi radny z tego okręgu Marcin Kraśniewski.

One thought on “Dodatkowe miejsca postojowe na Morskim Oku

  • 21 października 2019 o 09:25
    Permalink

    Dlaczego miasto za to płaci a nie deweloper?

    Odpowiedz

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.