Miasto szuka skarbnika

KTO ZADBA O MIEJSKIE FINANSE?

Prezydent ogłosił konkurs na skarbnika miasta. Dotychczasowa skarbniczka Iwona Lech 21 sierpnia zrezygnowała ze stanowiska.

ALEKSANDRA CZAJKOWSKA

Skarbnik, obok wójta, burmistrza czy prezydenta, oraz jego zastępców i sekretarza gminy, zaliczany jest do grupy stanowisk kierowniczych. To właśnie on sprawuje pieczę nad gminnymi finansami. Iwona Lech jest wieloletnim pracownikiem urzędu miasta z du-żym doświadczeniem. Funkcję skarbnikia Otwocka pełni od 2013 roku. Jak sama przyznała, miała nim być tylko na chwilę, a została prawie siedem lat. Zapytaliśmy, dlaczego teraz zrezygnowała ze stanowiska.

– To są moje osobiste powody, nie chciałabym tego szerzej komentować. Ta decyzja nie zrodziła się nagle. Nosiłam się z tym zamiarem od dłuższego czasu, jeszcze w poprzedniej kadencji – powiedziała „Linii” Iwona Lech, która pozostanie na stanowisku do czasu powołania nowego skarbnika. Na razie jest z tym problem, bo do ogłoszonego we wrześniu konkursu nikt się nie zgłosił. Zostanie więc ogłoszony kolejny konkurs.

Jeśli uda się rozstrzygnąć drugi konkurs, nowego skarbnika Otwocka stosowną uchwałą będzie musiała powołać rada miasta. Konieczna też będzie uchwała o odwołaniu z tego stanowiska Iwony Lech. Pozostanie ona pracownikiem urzędu miasta jako naczelnik wydziału budżetu.

– Znam panią skarbnik od pięciu lat. Widzę, jak jest obciążona
i jakie są oczekiwania, a tempo pracy wcale nie będzie wolniejsze, tylko jeszcze szybsze. Rozumiem więc decyzję pani skarbnik. Mam nadzieję, że jako naczelnik wydziału budżetu będzie mogła właściwie wykonywać swoje obowiązki bez nadmiernego obciążenia – powiedział w rozmowie z „Linią” prezydent Jarosław Margielski.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.