Powiat postara się o dofinansowanie remontów

Zachęcone otrzymanym w tym roku dofinansowaniem władze powiatu otwockiego ubiegają się o kolejne dotacje z Funduszu Dróg Samorządowych. Chodzi o inwestycje w Otwocku i Karczewie.

SYLWIA WYSOCKA

Dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych Marek Płaczek poinformował, że powiat złożył już wnioski do ogłoszonego przez wojewodę mazowieckiego naboru na dofinansowanie zadań z Funduszu Dróg Samorządowych na 2020 rok. Tym razem powiat stara się o pieniądze na remont 441 metrów chodnika przy ul. Wawerskiej w Otwocku oraz przebudowę drogi powiatowej Karczew – Janów (budowa ciągu pieszo-rowerowego liczącego ok. 1604 metry).

Czym kierowano się przy doborze inwestycji? – Jeśli chodzi o Otwock, miasto planuje w niedalekiej perspektywie budowę ronda na skrzyżowaniu ulic Szkolnej i Wawerskiej, co razem z naszą inwestycją pozwoli ucywilizować jeden z wjazdów do stolicy powiatu. Remont zagwarantuje spójny wygląd i stworzy atrakcyjną aleję wjazdową od skrzyżowania ul. Wawerskiej z ul. Wiejską do centrum Otwocka – tłumaczy wicestarosta Krzysztof Kłósek.

– Kolejna inwestycja – budowa ścieżki rowerowej do Janowa, jest podyktowana dużym natężeniem ruchu rowerowego w tym rejonie. Wiemy, że to duże, kosztowne zadanie, jednak widzimy taką potrzebę z uwagi na bezpieczeństwo mieszkańców – zapewnia wicestarosta.

Obecnie rozpoczynają się już inwestycje, na które powiat dostał dofinansowanie w tym roku. Chodzi m.in. o przebudowę skrzyżowania dróg powiatowych ul. Reymonta i ul. Samorządowej w Otwocku na rondo. Powiat otrzymał na ten cel z Funduszu Dróg Samorządowych prawie 900 tys. zł. 9 października podpisano umowę na wykonanie inwestycji, którą zrealizuje konsorcjum firm PHU TOWEMO Monika Szczygieł i TOWEMO Sp. z o.o.

W tym roku mają zostać przebudowane sieci i przyłącza, a w przyszłym zostaną wykonane pozostałe prace budowlane. W tym roku rozpoczną się także roboty przy budowie ronda w centrum Karczewa, na co powiat otrzymał ponad 691 tys. zł. Powiat myśli też już o dofinansowaniu innych inwestycji. Wicestarosta Kłósek deklaruje, że w przyszłorocznym naborze prawdopodobnie zostaną złożone wnioski o dofinansowanie przebudowy ul. Staszica na odcinku od ronda Sybiraków do mostu na rzece Świder w Otwocku, budowę ronda w Wiązownie na skrzyżowaniu ulic Napoleońskiej i Łąkowej oraz drogi powiatowej Stara Wieś – Dąbrówka – Celestynów.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.