Karczew: Spotkanie autorskie z Szymonem Hołownią

25 października do Urzędu Miejskiego w Karczewie przyjedzie Szymon Hołownia. Popularny pisarz, publicysta i dziennikarz (dwukrotny laureat nagrody Grand Press) przybędzie na spotkanie autorskie.

SYLWIA WYSOCKA

Szymon Hołownia jest dziennikarzem, pisarzem i publicystą. Był m.in. redaktorem działu kultury „Gazety Wyborczej”, felietonistą i redaktorem działu społecznego „Newsweek Polska”, pełnił funkcję zastępcy redaktora naczelnego „Ozonu”. Pracował dla „Rzeczpospolitej”, publikował w „Kulturze Popularnej”, „Machinie”, „Przewodniku Katolickim”, „Tygodniku Powszechnym”, prowadził audycje radiowe i programy telewizyjne. Jest autorem wielu książek o tematyce społecznej i religijnej.

Angażuje się też w działalność społeczną – założył i prowadzi Fundację Kasisi i Fundację Dobra Fabryka finansujące działalność Domu Dziecka w Kasisi w Zambii, hospicjum w Kabudze w Rwandzie, wiejskiego szpitala i ośrodka leczenia głodu w Ntamugendze w Demokratycznej Republice Konga, spółdzielni rolniczej w Burkina Faso i szkoły zawodowej w Senegalu.

W Karczewie opowie o swojej działalności i twórczości oraz odpowie na pytania publiczności. Spotkanie autorskie odbędzie się w piątek, 25 października o godz. 17 w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego przy ul. Warszawskiej 28 w Karczewie..

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.