Rolki: Przygotowania do mistrzostw Polski w Karczewie

Już w najbliższy weekend, od 25 do 27 października, w hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Karczewie odbędą się kolejne rolkowe Mistrzostwa Polski Freestyle Slalom. Powiat otwocki będzie organizatorem tych zawodów po raz drugi w historii.

MARCIN SULIGA

Po raz pierwszy zawody tej rangi odbyły się przed trzema laty w Otwocku. Teraz przenoszą się do hali w Karczewie, ale funkcję gospodarza będzie ponownie pełnić otwocki klub Wilki. Jak przekonuje trener Wilków Dariusz Labriga, przygotowania do imprezy idą pełną parą. – Chcemy, aby to była najlepsza impreza ze wszystkich dotychczasowych, żeby zawodnicy, którzy do nas przyjadą, czuli, że nie uczestniczą w kolejnych zawodach, tylko są na mistrzostwach Polski, czyli najważniejszej imprezie rolkowej w sezonie – mówi trener Labriga.

Już teraz swój udział w zawodach potwierdziło 100 zawodników z całej Polski. Organizatorzy liczą, że w ostatnim tygodniu liczba startujących znacznie przekroczy setkę. Na liście nie będzie raczej nazwisk zawodników z zagranicy, bo rywalizacja nie będzie miała charakteru otwartych mistrzostw. O takiej formule imprezy zadecydował Polski Związek Wrotkarski.

– Zawodnicy z zagranicy, a wiem, że chcieli do nas przyjechać rolkarze z Białorusi czy Czech, mogli wprowadzić nieco kolorytu, ale skoro taka była decyzja związku, musieliśmy ją zaakceptować – tłumaczy Labriga.

Rywalizacja sportowa będzie trwała dwa dni – w sobotę i niedzielę. Piątek będzie natomiast dniem technicznym. – Każdy dzień zawodów ma swoją nazwę, tak aby w pełni oddać to, co będzie się działo w trakcie mistrzostw. I tak pierwszy dzień to dzień techniczny – w którym zawodnicy będą mogli zapoznać się z obiektem i areną zmagań, a także dokonać zgłoszeń. Następny będzie dzień szybkości, skoczności, gracji. W jego trakcie zostaną rozegrane trzy konkurencje – speed slalom, classic i classic pair oraz jump. Ostatni będzie dzień bitew, czyli konkurencja battle i rozgrywana po raz pierwszy u nas slide tzn. efektownego hamowania – mówi trener Labriga.

Aby rozegrać tę ostatnią konkurencję, Wilki specjalnie sprowadziły odpowiednią nawierzchnię, która zostanie rozłożona w hali MOSiR-u w Karczewie. Na niej zostanie rozegrana również konkurencja jump, czyli skoku nad tyczką. – Mamy nadzieję, że to będzie niezapomniany weekend, który zawodnicy – nie tylko zdobywcy medali – zapamiętają na lata – mówi trener Wilków.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.