Coraz bliżej nowej szkoły [GALERIA]

JEST PROGRAM, TERAZ CZEKAMY NA PROJEKT.

Po wielu miesiącach rozmów i uzgodnień wiadomo, jak w środku i na zewnątrz ma wyglądać nowy budynek Szkoły Podstawowej nr 8 w Wólce Mlądzkiej. Nowoczesna bryła nawiązuje do stylu świdermajer i jest naprawdę ładna.

ALEKSANDRA CZAJKOWSKA

Efekt prac zyskał uznanie rodziców i władz miasta. Podczas komisji oświaty i wychowania, która odbyła się w czwartek, 24 października, radni jednogłośnie zaakceptowali program funkcjonalno- użytkowy opracowany na potrzeby budowy nowej SP nr 8. Głosowanie poprzedziła dyskusja, w której głos zabrali przedstawiciele rady rodziców z „Ósemki”.

W nowej szkole będzie 13 sal lekcyjnych, łącznie z zerówką, świetlica i biblioteka oraz gabinety dla psychologa i logopedy. Powierzchnia szkoły to 2 tys. 148 m2 (sale ok. 60 m2). Szkolne pracownie, np. biologiczna czy chemiczna, będą miały potrzebne zaplecza, będzie też kuchnia ze stołówką. Przed budynkiem przewidziano parkingi, które od szkoły oddziela pas zieleni. Żadna otwocka placówka nie będzie miała tylu miejsc parkingowych. Padło pytanie o ogrzewanie budynku. W gotowej dokumentacji przewidziana jest kotłownia gazowa, ale na razie czekamy na podłączenie do sieci.

– Do jesieni 2020 roku ma zakończyć się pierwszy etap prac w Wólce Mlądzkiej, w którym jest też ujęta szkoła. Pozwolenie na budowę sieci zostało wydane. Do rozpoczęcia przyszłego sezonu grzewczego gaz ma być podłączony – poinformował radny Radosław Kałowski.

Przedstawione wizualizacje nowej szkoły podobały się rodzicom, ale przede wszystkim chcieli oni poznać konkretne terminy realizacji inwestycji. – Po których wakacjach będziemy w nowej szkole? – pytali. Rozpoczęcie prac jest możliwe na wiosnę 2020 roku, o ile będzie zapewnione źródło finansowania. Miasto chce pozyskać na tę inwestycję pieniądze z dotacji celowej z budżetu państwa na poziomie 70-80 proc. – Jeśli nie otrzymamy tego dofinansowania, spróbujemy zrealizować inwestycję sami np. z kredytu – poinformowała przewodnicząca rady miasta Monika Kwiek. Jeśli będą pieniądze, to po wakacjach 2021 roku uczniowie będą uczyć się już w nowej szkole.

Teraz na podstawie zaakceptowanego programu powstanie projekt budowlany wraz z pozwoleniem na budowę. Urząd miasta jeszcze w tym roku ogłosi na to przetarg albo zapytanie ofertowe.

[ngg src=”galleries” ids=”19″ display=”basic_thumbnail”]

One thought on “Coraz bliżej nowej szkoły [GALERIA]

  • 29 października 2019 o 14:35
    Permalink

    Wygląda ładnie. Na wizualizacji są drzewka w donicach na chodniku obok trawnika. To nie ma sensu nawet na wizualizacji. Drzewka lepiej sadzić w ziemię. A ten przeszklony segment to straty ciepła i zagrożenie, jeśli dzieciak się rozpędzi i nie wyhamuje.

    Odpowiedz

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.