Zarząd Dróg Powiatowych będzie miał nowego szefa

Tylko do końca roku Marek Płaczek będzie pełnić funkcję dyrektora Zarządu Dróg Powiatowych. Powiat w konkursie szuka już jego następcy.

SYLWIA WYSOCKA

Marek Płaczek kierował Zarządem Dróg Powiatowych od sierpnia 2015 roku. Na stanowisku dyrektora zastąpił Jerzego Bojanowskiego, który odszedł wtedy na emeryturę. Wcześniej Płaczek był jego zastępcą. Teraz sam szykuje się do emerytury. 

Już w czerwcu dyrektor zawarł porozumienie z władzami powiatu, zgodnie z którym będzie pełnił swoje obowiązki do końca 2019 roku. Nie oznacza to jednak końca jego pracy w ZDP-ie ani rezygnacji z funkcji kierowniczej. Jeśli nic nie stanie na przeszkodzie, Płaczek będzie… zastępcą nowego dyrektora. Ten ma zostać wyłoniony w konkursie przez specjalną komisję powołaną przez zarząd powiatu. – Idziemy w stronę fachowości, świeżości, kompetencji i nowej energii w zarządzaniu drogami powiatowymi – mówi wicestarosta Krzysztof Kłósek.

Sam dyrektor Płaczek w rozmowie z “Linią” bardzo lakonicznie komentuje obecną sytuację. – Potwierdzam, że odchodzę ze stanowiska dyrektora ZDP. Na razie pozostaję jednak w Zarządzie Dróg Powiatowych i przyglądam się rozwojowi sytuacji. Uważam, że w ostatnich latach bardzo dużo zostało zrobione w zakresie dróg powiatowych, ale dużo jest jeszcze do zrobienia.

Zmiany kadrowe są elementem szerszych zmian organizacyjnych w powiecie. Niedługo w Starostwie Powiatowym w Otwocku ma powstać wydział inwestycji, który będzie koordynował działania w zakresie planowania i budowy nowych przedsięwzięć, w tym także drogowych.

 

 

One thought on “Zarząd Dróg Powiatowych będzie miał nowego szefa

  • 1 listopada 2019 o 06:41
    Permalink

    Zrobicie barany w końcu tą Kraszewskiego czy nie? Mieszkacie tu i nie widzicie jak główna drogą wygląda?

    Odpowiedz

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.