Otwock kupi lodowisko

Miasto chce kupić lodowisko, żeby nie wypożyczać go co sezon. Zmieni się też lokalizacja sztucznej ślizgawki. Zamiast na teren dawnej Zieleni Miejskiej obok parku na łyżwy będziemy chodzić do SP nr 12.

ALEKSANDRA CZAJKOWSKA

Lodowisko było już w parku, potem na Zieleni Miejskiej przy ul. Andriollego, a teraz ma być na terenie SP nr 12. Nowa lokalizacja to niejedyna zmiana. Prezydent podjął decyzję, że miasto nie będzie dalej korzystać z usług firmy zewnętrznej wybieranej co roku w przetargu, która wypożyczyła i obsługiwała lodowisko.

– To kosztowało miasto co sezon ok. 250 tys. zł. Takie podejście do finansów miasta uważam za nieracjonalne. Koszt lodowiska wraz z niezbędnym wyposażeniem to kwota ok. 400 tys. zł. Po dwóch latach ten zakup nam się zwróci i będziemy dysponować własnym lodowiskiem, które możemy zlokalizować w każdym miejscu – tłumaczy prezydent Jarosław Margielski.

Miejskie lodowisko o wymiarach 20 m x 30 m ma stanąć na ogrodzonym i oświetlonym terenie SP nr 12, tam, gdzie jest boisko do piłki nożnej. – Jesteśmy po wstępnych rozmowach z dyrekcją szkoły. Zlokalizowanie tam lodowiska będzie wiązało się z doprowadzeniem odpowiedniej mocy przyłącza energetycznego.

Te prace rozpoczniemy, gdy już kupimy lodowisko – dodaje prezydent. Na razie miasto ogłosiło przetarg na dostawę sztucznej ślizgawki wraz z wyposażeniem. Oferty były przyjmowane do 28 października. Lodowisko będzie składnikiem majątku szkoły, która ma je prowadzić wspólnie z Otwockim Przedsiębiorstwem Wodociągów i Kanalizacji. Miejska spółka będzie zajmować się m.in. serwisem ślizgawki. – Przed miastem duże wyzwanie, ale nie możemy co roku bezmyślnie wydawać pieniędzy na wypożyczanie lodowiska – uważa prezydent.

W budżecie Otwocka są już zabezpieczone pieniądze (400 tys. zł) na zakup sztucznej ślizgawki.

2 komentarze do “Otwock kupi lodowisko

 • 31 października 2019 o 22:48
  Permalink

  Mam nadzieję, że nikomu nie przyjdzie do głowy rozstawianie lodowiska na płycie boiska, bo to oznacza naprawę boiska na wiosnę…
  Ciężar lodu powoduje zapadanie się powierzchni…
  Ten problem występował w Józefowie za basenem….

  Odpowiedz
 • 14 grudnia 2019 o 21:14
  Permalink

  A jakich wymiarów było poprzednie wynajmowane lodowisko? Chyba większe. Czyli miasto kupiło, a mieszkańcy płacą 25% więcej, lodu 25% mniej? Po to się kupuje?

  Odpowiedz

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.